Nowości Philips dla mechaników – lampy warsztatowe Xperion 6000 LED i Penlight Premium Color+

, 22 września 2021, 23:41

Z początkiem września marka Philips wprowadza na polski rynek nowe modele lamp warsztatowych. To odpowiedź na zgłaszane opinie i rosnące oczekiwania mechaników.

Już dziś w gamie lamp roboczych marki Philips można znaleźć ponad dwadzieścia modeli. Chociaż mają ze sobą wiele wspólnego, to dzięki tak szerokiemu wyborowi każdy mechanik dobierze rozwiązanie odpowiednie do specyfiki swojej pracy. Niemniej wciąż prowadzone są działania nad ich udoskonalaniem i możliwością wykorzystania ewoluujących technologii. Efektem jest zupełnie nowa seria lamp Philips Xperion 6000 LED oraz – mówiąc językiem producentów samochodów – facelifting Penlight Premium Color+.

Philips Xperion 6000 LED

Gama nowych lamp roboczych Philips Xperion 6000 LED składa się z pięciu pozycji i dwóch opcjonalnych akcesoriów. Wszystkie łączy jaskrawa (limonkowo-zielona) obudowa, co jest przykładem reagowania producenta na sugestie użytkowników. Taki kolor ułatwia znalezienie przedmiotu w otoczeniu narzędzi warsztatowych. Kolejną zmianą – w odniesieniu do pozostałych modeli lamp – jest przycisk zasilania umieszczony po przeciwnej stronie modułu świetlnego. Dzięki temu ograniczono efekt oślepienia w momencie włączenia.

Temperatura barwowa diod COB LED wynosi 6000 K, co gwarantuje zbliżone do dziennego światło. A tym samym jest neutralne dla ludzkiego oka i minimalizuje zmęczenie nawet przy kilkugodzinnej pracy. Philips zadbał również o zachowanie wysokiego współczynnika oddawania barw – w zależności od modelu 72-95 CRI.

Wspólnym rozwiązaniem jest także sposób zasilania. Każda lampa posiada wbudowane akumulatorki ładowane poprzez port usb typu C ze wskaźnikiem stanu. Jako opcja (poza jednym przypadkiem) oferowana jest dwustanowiskowa stacja dokująca.

Najmniejszy w gamie Xperion 6000 model Pocket można nazwać latarką kieszonkową. Jednokrotne naciśnięcie włącznika aktywuje punktowe światło o mocy 100 lumenów, które umieszczono na elastycznie wyginanym wysięgniku (25 cm). Dwukrotne naciśnięcie odpowiada za główny moduł diod LED w trybie boost 300 lm, zaś trzykrotne zmniejsza je do trybu eco 150 lm. W zależności od wyboru czas ciągłej pracy wynosi od 10 do 3,5 godziny.

Drugą pozycją jest model Xperion 6000 Line. To klasyczna konstrukcja lampy z precyzyjną wiązką światła o szerokości 110 stopni. Użytkownik może skorzystać z jednopunktowego trybu reflektor (120 lm), jak też eco (150 lm) i boost (300 lm). Wybór dokonywany jest poprzez odpowiednią liczbę naciśnięć włącznika zasilania.  W tym przypadku czas pracy wynosi od 9 do 4,5 godziny.

Model Xperion 6000 Slim jest alternatywną konstrukcją. Wyróżnia się o wiele węższym elementem (20 mm) z modułem świetlnym. Drugim ułatwieniem jest możliwość jego obrotu wokół własnej osi o 270 stopni. Całość można także złożyć na podobieństwo ostrza scyzoryka. Tu również wciśnięcie przycisku zasilania aktywuje jednopunktowy tryb Spotlight (150 lm), dwa boost 500 lm, trzy eco 250 lm, a cztery pozycję off. Czas pracy wynosi od 9 do 4,5 godziny.

Ostatnie dwa modele z pozoru nie różnią się od siebie. Obudowa Xperion 6000 Pillar kryje w sobie jednopunktowe światło typu reflektor 180 lm oraz uchylną głowicę z panelem świetlnym – boost 500 lm i eco 250 lm. Dodatkiem do drugiego wariantu Xperion 6000 Pillar jest lampa UV. Dzięki niej mechanik może skontrolować szczelność różnych układów samochodu. Czas pracy na jednym ładowaniu baterii wynosi 10 – 4,5 godziny.

Obudowy nowych lamp roboczych Philips Xperion 6000 LED wykonano z wysokiej jakości tworzywa ABS. Rękojeść pokryto gumą, co zapewnia pewniejsze trzymanie w trakcie wykonywanych czynności. W każdej z nich znajduje się chowany i obracany o 360 stopni haczyk. W zależności od modelu stosowany jest jeden lub dwa magnesy.

Nieodłączną cechą lamp warsztatowych Philips jest zapewnienie wysokich parametrów szczelności (IK07) i odporności na uderzenia mechaniczne (IP54 lub IP65).

Poza opcjonalną stacją dokowania, dla modeli Xperion 6000 Slim i Pillar oferowany jest podłączany chip „Find me”. Ułatwia on odnalezienie lampy. Co więcej do tego samego pilota można podłączyć kilka kompatybilnych sztuk. To rozwiązanie jest standardem w Xperion 6000 Pillar UV.

Penlight Premium Color+

Lampa robocza Penlight Premium to jeden z najpopularniejszym modeli w gamie marki Philips. W porównaniu do gen2 niebieska nakładka na aluminiowej obudowie została zastąpiona szarą. O ile można to nazwać kosmetyczną zmianą to za rewolucję należy uznać moduł świetlny. W miejscu dotychczasowych diod SMD LED zastosowano wydajniejsze chipy COB LED. W układzie jednopunktowym zwiększono moc ze 120 do 180 lm, w trybie eco z 60 do 120 lm, a boost ze 145 do 200 lm. Do tego dodano tryb błysku czerwonego światła ostrzegawczego.

Ważną różnicą jest osiągnięcie wysokiego wskaźnika 95 CRI. Dzięki dokładnemu odzwierciedleniu kolorów, są one widoczne jak w naturalnym oświetleniu dziennym. Kąt rozsyłu wiązki wynosi 70 stopni, a jego dopasowanie do miejsca pracy można regulować zmiennym mocowaniem na magnes w zakresie 50 stopni.

Zmodernizowany Penlight Premium otrzymał też – w miejsce micro usb – port usb typu C. Jest on efektywniejszy podczas ładowania, co przełożyło się na skrócenie czasu (do 1,8 h). Nie zmieniła się przy tym wielkość (178x34x20 mm), waga (90 g) oraz poziom szczelności (IK07) i ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi (IP54).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!