Bosch zbuduje nową fabrykę części w Rosji

, 19 grudnia 2012, 14:22

Firma Bosch planuje budowę nowej fabryki części samochodowych w Rosji. Przedsiębiorstwo zamierza zainwestować w nowy zakład około 40 mln Euro.

Nowa fabryka Bosch w Samarze

BoschGrupa Bosch planuje budowę nowej fabryki techniki motoryzacyjnej w Samarze (Rosja). Do 2015 roku przedsiębiorstwo technologiczno-usługowe zamierza zainwestować ok. 40 mln EUR w nowy zakład. Całkowita powierzchnia nowych budynków o przeznaczeniu produkcyjnym, administracyjnym, logistycznym i aprowizacyjnym (dostawa energii i mediów oraz kantyna) wyniesie ok. 15 000 m2. Powierzchnia działki wynosi ok. 200 000 m2. Prace budowlane mają ruszyć w pierwszej połowie 2013 roku. Do końca 2017 roku fabryka w Samarze będzie zatrudniać ponad 500 pracowników.

W nowej lokalizacji będą miały siedzibę trzy działy techniki motoryzacyjnej Bosch: Chassis Systems, Starter Motors and Generators oraz Diesel Systems. Portfolio produktów obejmować będzie np. układy ABS i alternatory, a w późniejszym czasie także rozruszniki oraz wtryskiwacze Common Rail dla pojazdów użytkowych. W ten sposób Bosch konsekwentnie realizuje swoją strategię umacniania swojej pozycji na globalnych rynkach.

Rosja – ważny rynek dla Boscha

Również dział branżowy Techniki grzewczej Bosch planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego w Engels w Rosji. Mają tam być produkowane kotły przemysłowe i wiszące konwencjonalne urządzenia grzewcze. Wartość inwestycji wyniesie ok. 21 mln EUR. Do 2016 roku ma powstać ok. 170 nowych miejsc pracy. W Engels obecne są już działy branżowe Bosch Automotive Aftermarket, Gasoline Systems, Diesel Systems oraz Power Tools. Ponadto, w drugiej połowie 2013 roku ukończona zostanie budowa nowej centrali w Moskwie, w którą przedsiębiorstwo zainwestowało ponad 100 mln EUR.

Bosch prowadzi działalność w Rosji od 1904 roku. Rosja była jednym z pierwszych krajów poza Niemcami, w których stworzono sieć dystrybucji. Obecnie Grupa Bosch produkuje w Engels, Togliatti i Petersburgu elektronarzędzia, części zamienne do samochodów, układy do silników z wtryskiem benzyny, urządzenia techniki opakowaniowej oraz sprzęt AGD. Przedsiębiorstwo, zatrudniające w Rosji ponad 2 700 pracowników, osiągnęło w 2011 roku obroty w wysokości blisko 1 mld EUR. Samara będzie drugą po Engels fabryką w Rosji zajmującą się produkcją techniki motoryzacyjnej.

Dowiedz się więcej

Bosch finalizuje akwizycję SPX Service Solutions
Bosch finalizuje akwizycję SPX Service Solutions

Po wydaniu zgody urzędów antymonopolowych Bosch sfinalizował akwizycję firmy SPX Service Solutions, amerykańskiego specjalisty w branży diagnostyki pojazdowej.  Bosch sfinalizował akwizycję firmy SPX Service Solutions Umowa akwizycji przedsiębiorstwa przez Bosch została podpisana w styczniu 2012 roku. SPX Service Solutions zajmuje się rozwojem, produkcją i dystrybucją urządzeń serwisowych, wyposażenia warsztatów oraz oprogramowania na potrzeby światowego rynku […]

Bosch i PSA wprowadzą tani napęd hybrydowy
Bosch i PSA wprowadzą tani napęd hybrydowy

Przedsiębiorstwa Bosch i PSA (Peugeot Citroën) planują stworzenie hydraulicznego napędu hybrydowego do samochodów osobowych. Bosch i PSA pracują nad hydraulicznym napędem hybrydowym Po sukcesach związanych z wprowadzeniem na rynek elektrycznego napędu hybrydowego Axle-Split firmy Bosch w samochodach z silnikami diesla produkowanych przez koncern PSA (HYbrid 4), oba przedsiębiorstwa planują teraz stworzenie hydraulicznego napędu hybrydowego do […]

Bosch prezentuje hydrauliczny napęd hybrydowy
Bosch prezentuje hydrauliczny napęd hybrydowy

Firma Bosch zaprezentowała nowy, hydrauliczny napęd Full-Hybrid, który ma być tańszy i bardziej wytrzymały od układów elektrycznych, umożliwiając jednocześnie zaoszczędzenie do 45 proc. paliwa. Oszczędność paliwa i tańsze naprawy Technologia, opracowana przez firmę Bosch we współpracy z PSA Peugeot Citroën, ma znacząco obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 w samochodach kompaktowych. System jest przystosowany także […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Adam T., 15 czerwca 2016, 7:53 0 0

Bo po co pamiętać że Rosja to agresor !!! i że z nimi wychodzi się dobrze na fotce :)

Odpowiedz