Bogata oferta NGK dla samochodów japońskich

, 7 grudnia 2012, 10:14

Firma NGK posiada w swojej ofercie części do najpopularniejszych modeli marek japońskich. Według statystyk co najmniej jeden na cztery samochody poruszające się obecnie po polskich drogach posiada japońskie logo.

NGK – części zamienne do aut japońskich

NGK oferta częściW 2009 r. skumulowany udział w rynku Mitsubishi, Hondy, Toyoty, Suzuki, Nissana i Mazdy szacowany był na 24,7%. Do modeli tych marek jako części zamienne pasują produkty NGK.

Do najpopularniejszych modeli japońskich samochodów w Polsce należą:

  • Honda Civic (rocznik 2006 i młodsze),
  • Honda Jazz (rocznik 2002 i młodsze),
  • Nissan Qashqai (rocznik 2006 i młodsze),
  • Nissan Micra k12 (rocznik 2003 i młodsze),
  • Mazda 3 (rocznik 2002 i młodsze),
  • Mazda 6 (rocznik 2009 i młodsze)
  • Mitsubishi ASX (rocznik 2010 i młodsze)


Wszystkie wymienione modele posiadają świece zapłonowe NGK zainstalowane na oryginalnym wyposażeniu. Producenci samochodów wybierają świece z metali szlachetnych NGK. Firma NGK Spark Plug także posiada japońskie korzenie. Kiedy marka NGK pojawiła się na rynku europejskim 30 lat temu była związana w większości właśnie z producentami japońskimi. Potem pozyskała zaufanie większości europejskich producentów.

Wiele z wyżej wymienionych modeli samochodów ma zainstalowaną na oryginalnym wyposażeniu świecę z metali szlachetnych z laserowo przyspawanym wierzchołkiem irydowym. Zastosowanie irydu, który jest materiałem wyjątkowo odpornym na zużycie, w połączeniu z cienką elektrodą środkową świecy zapewnia niezawodność zapłonu oraz zwiększoną wydajność silnika, jak również dłuższy interwał serwisowy.

Światowy producent świec zapłonowych zaopatruje dystrybutorów i warsztaty w produkty o jakości identycznej z tymi z oryginalnego wyposażenia, które ściśle odpowiadają referencjom z linii produkcyjnych.


 

Dowiedz się więcej

NGK wycofało z rynku kilka świec
NGK wycofało z rynku kilka świec

Firma NGK Spark Plug Europe wycofała z rynku kilka referencji swoich świec zapłonowych, używanych głównie w sportach motorowych. Powodem było niespełnianie przez produkty standardów jakości NGK. Wycofane z rynku modele świec to: B8EGV, B9EGV, B10EGV, B105EGV, B11EGV, B95EGV, R4118S-8, R4118S-9, R4304A-9 R5184-105.   Są to pojedyncze referencje należące do grupy sportowych świec zapłonowych, wyprodukowane w […]

NGK rozszerza swoją ofertę
NGK rozszerza swoją ofertę

Na targch Automechanika 2012 firma NGK Spark Plug Europe zaprezentowała swój nowy asortyment produktów – cewki zapłonowe. Gama produktów składająca się z 350 referencji ma być największą tego typu na rynku europejskim. W ofercie znajdą m.in: klasyczne cewki, cewki z rozdzielaczem, cewki blokowe, cewki świecowe oraz systemy cewek zapłonowych. Na opakowaniach nowych produktów, oprócz nazwy […]

Świece NGK do nowych modeli Hyundai i Kia na rynku wtórnym
Świece NGK do nowych modeli Hyundai i Kia na rynku wtórnym

Produkty NGK są montowane jako oryginalne wyposażenie do niemal wszystkich modeli Hyundai i Kia. Wiele z tych referencji jest już dostępnych na rynku wtórnym. Na rynku wtórnym znajdują się następujące produkty przeznaczone do najnowszych aut Hyundaia i Kii: Świece zapłonowe do silników benzynowych: ZFR5F-11 – popularna świeca zapłonowa do silników 1.4 i 1.6 w modelach […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!