Zalety złomowania akumulatorów

, 28 listopada 2012, 10:18

Inter Cars SA od kilku lat organizuje odbiór złomu akumulatorowego. Firma zapewnia, że korzystanie z jej programu przynosi korzyści dla środowiska, a także…portfela.

Jak złomować akumulatory w Inter Cars

Odbiór złomu akumulatorowegoOddając zużyte akumulatory do najbliższej placówki Inter Cars SA, klient otrzymuje od sprzedawcy tzw. „Kartę Przekazania Odpadu”, która jest jednocześnie potwierdzeniem przyjęcia oraz zapłaty za każdy kilogram złomu według aktualnie obowiązującej stawki. Wszystkie filie Inter Cars posiadają pozwolenia na zbiórkę złomu akumulatorowego.

„Karta Przekazania Odpadu” służy do rocznego rozliczenia zużytych akumulatorów, odebranych od klientów detalicznych w warsztacie lub sklepie. Wraz z Kartą Ewidencji Odpadu stanowi podstawę rocznego sprawozdania, które podmiot powinien złożyć w odpowiednim urzędzie do 15 marca roku następnego, którego to sprawozdanie dotyczy. Pełna ewidencja i kopie rocznych sprawozdań muszą być przechowywane przez 5 lat. Brak takich rozliczeń podczas kontroli ze Starostwa Powiatowego i Urzędu Ochrony Środowiska wiąże się z karami. W świetle istniejących przepisów warsztat lub punkt serwisowy przyjmujący zużyty akumulator staje się automatycznie posiadaczem niebezpiecznych odpadów, co w zależności od ich skali wymaga uzyskania specjalnego zezwolenia ze strony właściwego Starostwa Powiatowego (powyżej 100 kg/rok) lub jedynie złożenia stosownej informacji o prowadzonej zbiórce złomu akumulatorowego (do 100 kg/rok).

Złomowanie akumulatorów – korzyści

Najbardziej aktywnym klientom Inter Cars zapewnia za pośrednictwem firmy Johnson Controls, w formie dzierżawy, specjalny pojemnik z pokrywą oraz obsługą logistyczną. Klient otrzyma również dostęp do strony internetowej CCR, na której można zlecić odbiór zużytych akumulatorów. Będzie mógł też sprawdzać zrealizowane odbiory i weryfikować je ze swoimi Kartami Przekazania Odpadu, które otrzyma każdorazowo przy wydaniu zużytych akumulatorów. Na podstawie comiesięcznych zestawień klient będzie wystawiał fakturę na Inter Cars SA, po czym będzie otrzymywać stosowne wynagrodzenie za zwracane akumulatory.

Prawidłowe przystosowanie warsztatu lub punktu serwisowego do systemu zbiórki złomu akumulatorowego pomaga nie tylko w eliminacji zagrożenia dla środowiska naturalnego, ale również gwarantuje zgodność z restrykcyjnymi wymaganiami ustawowymi, a także zapewnia kompleksowość świadczonych usług.

Informacje na temat programu zbiórki złomu akumulatorowego można uzyskać w najbliższej filii
Inter Cars.

Dowiedz się więcej

Poszerzona oferta silnikowa Inter Cars
Poszerzona oferta silnikowa Inter Cars

W ofercie Inter Cars pojawiły się nowe części silnikowe. Wśród wprowadzonych referencji znalazły się elementy popularnych jednostek wysokoprężnych produkcji francuskiej. Nowe części silnikowe w Inter Cars Wśród nowych aplikacji silnikowych, które pojawiły się w Inter Cars, na uwagę zasługują m.in.: tłoki do silników Renault 2.0 dCi M9R (indeks: 8742200000), panewki do silników Nissan 2.2/2.5 dCi […]

Urządzenia do obsługi akumulatorów, które warto mieć – wywiad
Urządzenia do obsługi akumulatorów, które warto mieć – wywiad

Pierwsze ujemne temperatury to znak, że rozpoczyna się sezon kłopotów z akumulatorami samochodowymi. Przed wizytą pierwszych klientów, w trosce o jakość świadczonych usług, warto zaopatrzyć się w przydatne urządzenia do obsługi baterii. Na temat oferty oraz funkcjonalności takiego sprzętu rozmawialiśmy z Dominikiem Szymańskim, Kierownikiem ds. Rozwoju Wyposażenia Warsztatowego w firmie TipTopol. Jakie urządzenia do obsługi […]

Nowości Lauber w ofercie Inter Cars S.A.
Nowości Lauber w ofercie Inter Cars S.A.

Inter Cars poszerza ofertę produktów Lauber. Obecnie w gamie dystrybutora znajduje się już 79 indeksów wtryskiwaczy Common Rail Bosch do samochodów osobowych i ciężarowych. Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch Wraz z uruchomieniem nowej linii regeneracji wtryskiwaczy CR Bosch, Lauber rozpoczął świadczenie usługi regeneracji tych części na rdzeniach powierzonych przez klientów indywidualnych oraz warsztaty samochodowe. W systemie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 28 listopada 2012, 20:43 0 0

Bardzo dobry temat. Rynek pełen jest jeszcze lokalnych zbieraczy złomu. Takie firmy nie zapewniają niczego. Cieknące akumulatory walają się na warsztatach i przyozdabiają ściany sklepów motoryzacyjnych. Ważna akcja. Powodzenia.

Odpowiedz

Anonim, 29 listopada 2012, 8:50 0 0

Lokalni zbieracze złomu (w pełnym tego słowa znaczeniu) byli są i będą na całe szczęście. Problem pojawia się wtedy kiedy ci lokalni zbieracze zaczynają kraść, byle zarobić parę złotych nie koniecznie na złomie.
Jeżeli idzie o zużyte akumulatory to przecież większy jest na nie popyt niż podaż, więc nie wiem o co chodzi koledze powyżej. Wszyscy "zbieracze" jeżdżą po warsztatach, sklepach i proszą się o każdą sztukę. Jeden przez drugiego proponując wyższą cenę a oszuści dodatkowo oszukują na wadze. Oczywiście i tutaj nie brakuje złodziei akumulatorów, więc trzeba je trzymać pod kluczem by wcześniej nóg nie dostały. Porządne firmy zapewniają również pojemniki o których mowa w artykule, stały odbiór jak i dokumenty. Jestem pewien, że proponowane ceny również są korzystniejsze niż w IC!
"lewar"

Odpowiedz

Anonim, 30 listopada 2012, 13:42 0 0

Mam podobne odczucia co do IC ,jak @lewar ,a tym artykułem redaktor zachęca do korzystania z jedynie słusznej opcji złomowania akumulatorów poprzez IC .Zapomniano jedynie dodać ,że sklepy,warsztaty pobierając opłatę za zuzyty aku choćby od IC ,staje się jednocześnie podmiotem prowadzącym obrót odpadami niebezpiecznymi ,na co trzeba mieć stosowne pozwolenia ,dopuszczenia itd,plus odprowadzać podatek od przyjętej zapłaty za zużyty złom aku.

Odpowiedz