Podwójny jubileusz Boscha

, 22 listopada 2012, 9:13

Bosch obchodzi podwójny jubileusz produkcji. Firma wyprodukowała 50 milionów wtryskiwaczy i 10 milionów pomp wysokociśnieniowych.

Jubileusz produkcji układów bezpośredniego wtrysku benzyny

Bosch układ wtryskowyW listopadzie 2012 roku dział branżowy Bosch Gasoline Systems obchodzi jubileusz wyprodukowania 50 milionów wtryskiwaczy serii HDEV5 do układów bezpośredniego wtrysku benzyny oraz 10 milionów pomp wysokociśnieniowych serii HDP. Produkcja seryjna pomp wysokociśnieniowych HDP rozpoczęła się w 2006 roku. Pierwsze produkty tego typu były przeznaczone dla silnika Ecotec produkowanego przez General Motors. W tym samym roku premierę miały wtryskiwacze HDEV5, które zastosowano po raz pierwszy w silniku Prince produkowanym przez PSA/BMW.

Bosch jest uznawany za prekursora technologii bezpośredniego wtrysku benzyny. Jej premiera miała miejsce w 1951 roku, kiedy układ wtrysku bezpośredniego zamontowano w dwusuwowym silniku benzynowym małego samochodu Gutbrod Superior. Trzy lata później układ bezpośredniego wtrysku benzyny zadebiutował w czterosuwowym silniku legendarnego Mercedesa 300 SL „Gullwing” z charakterystycznymi, podnoszonymi do góry drzwiami. Wydarzenie to dało początek dalszemu rozwojowi nowoczesnych silników benzynowych dla samochodów osobowych, które osiągały większą moc przy obniżonym zużyciu paliwa i mniejszej emisji zanieczyszczeń. Dzięki połączeniu układu bezpośredniego wtrysku benzyny z turbodoładowaniem oraz elektronicznym sterownikiem silnika Bosch możliwe jest obniżenie zużycia paliwa i emisji CO2 o ok. 15% i to bez rezygnacji z wysokiego momentu obrotowego oraz mocy.

Połączenie turbodoładowania i bezpośredniego wtrysku benzyny umożliwia także realizację koncepcji tzw. downsizingu, która polega na dostarczaniu silników o obniżonej pojemności skokowej zużywających mniej paliwa i emitujących mniej CO2. Bosch przewiduje, że udział układów bezpośredniego wtrysku benzyny w światowej produkcji samochodów osobowych zwiększy się trzykrotnie do roku 2015 i osiągnie poziom 18%.

Wtryskiwacze wysokociśnieniowe HDEV5 mają znaczący wpływ na optymalne i oszczędne spalanie mieszanki jednorodnej. Maksymalna liczba 7 otworów wtryskowych oraz ich indywidualne rozmieszczenie umożliwiają elastyczną konfigurację strumieni wtrysku w zależności od warunków danego silnika. Ponadto wtryskiwacz wysokociśnieniowy oraz pompa wysokociśnieniowa są przystosowane do ciśnień systemowych o wartości maksymalnie 200 barów. Pompa wysokociśnieniowa HDP5 odznacza się kompaktowymi wymiarami i niską wagą, która wynosi zaledwie 750 gramów. Dzięki zastosowaniu stali szlachetnej, obecnie stosowane komponenty układu bezpośredniego wtrysku benzyny oferują wysoką odporność także w przypadku paliw takich jak np. etanol, przez co można je stosować w różnych aplikacjach na całym świecie. Obecnie Bosch produkuje pompy wysokociśnieniowe i wtryskiwacze w fabrykach w Norymberdze i Bambergu, a także w Bursie (Turcja), Wuxi (Chiny), Charleston (USA) oraz w Korei.

Dowiedz się więcej

Bosch prezentuje kolejną generację czujników MEMS
Bosch prezentuje kolejną generację czujników MEMS

Bosch przedstawia kolejną generację peryferyjnych czujników przyspieszenia stosowanych w systemach ochrony pasażerów. To już piąta generacja tych produktów od roku 1996. Najważniejszymi cechami nowych czujników cyfrowych są: większy zakres pomiaru od ±120 g do ±480 g możliwość wyboru sposobu komunikacji – za pomocą interfejsu SPI lub PSI5-V1.3   Czujniki peryferyjne są montowane w skrajnym obszarze […]

Promocje Kamoka i Bosch w Auto-Partner Gdańsk
Promocje Kamoka i Bosch w Auto-Partner Gdańsk

W listopadzie i grudniu kupując produkty marki Kamoka oraz akumulatory Bosch w firmie Auto-Partner Gdańsk można zdobyć cenne nagrody. Promocja produktów Kamoka Skumulowany zakup produktów marki Kamoka za kwotę 3000 zł netto w okresie promocji premiowany jest rajdowym fotelem biurowym. Promocja Bosch Skumulowany zakup akumulatorów Bosch w okresie promocji premiowany jest następującymi nagrodami: Zakupy za […]

Bosch finalizuje akwizycję SPX Service Solutions
Bosch finalizuje akwizycję SPX Service Solutions

Po wydaniu zgody urzędów antymonopolowych Bosch sfinalizował akwizycję firmy SPX Service Solutions, amerykańskiego specjalisty w branży diagnostyki pojazdowej.  Bosch sfinalizował akwizycję firmy SPX Service Solutions Umowa akwizycji przedsiębiorstwa przez Bosch została podpisana w styczniu 2012 roku. SPX Service Solutions zajmuje się rozwojem, produkcją i dystrybucją urządzeń serwisowych, wyposażenia warsztatów oraz oprogramowania na potrzeby światowego rynku […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!