Brytyjski artysta maluje przy pomocy…opon

, 5 listopada 2012, 11:02

Ian Cook to brytyjski malarz, który swoje dzieła tworzy z pomocą zdalnie sterowanych samochodzików oraz opon. Firma Goodyear pomagała artyście w stworzeniu obrazu uświetniającego wprowadzenie od 1 listopada 2012 r. obowiązku etykietowania opon w państwach UE.

Świat oponami malowany…

Ian Cook GoodyearMalarz odwiedził dziewięć europejskich krajów w zaledwie cztery dni. Trasa objazdowa rozpoczęła się w Wielkiej Brytanii i wiodła przez Francję, Szwajcarię, Włochy, Słowenię, Austrię, Niemcy, Luksemburg i Belgię. Aż do siedzib Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i Brukseli. Po drodze Cook odwiedził historyczne miejsca, a także punkty sprzedaży opon, ośrodki badań motoryzacyjnych i najważniejsze zakłady produkcyjne Goodyeara.

Do stworzenia dzieła posłużyło 20 samochodzików sterowanych radiem, ponad 100 opon oraz farby w 27 kolorach – po jednym dla każdego kraju członkowskiego Unii Europejskiej. Obraz został oprawiony i przekazany przez firmę Goodyear Parlamentowi Europejskiemu.

Celem nietypowego projektu było zwrócenie uwagi na to jak istotną wagę ma wprowadzenie obowiązku etykietowania opon. Konsumenci od 1 listopada będą mogli korzystać z informacji dostarczanych przez etykietę do podejmowania lepszych, świadomych decyzji o zakupie opon.

Dowiedz się więcej

Goodyear – nowa opona UltraGrip 8 Performance
Goodyear – nowa opona UltraGrip 8 Performance

Goodyear wprowadza na rynek europejski nową, zapewniającą wysokie osiągi oponę zimową, przeznaczoną do jazdy w trudnych, śnieżnych warunkach. UltraGrip 8 Performance zaprojektowano tak, aby sprawdzała się na błocie pośniegowym, śniegu i oblodzonych drogach. Prace nad nią prowadzono w oparciu o szeroko zakrojone badania oczekiwań konsumentów oraz długofalową analizę zimowych warunków drogowych i komunikacyjnych w Europie […]

Technologia AMT Goodyeara wyróżniona przez magazyn Time
Technologia AMT Goodyeara wyróżniona przez magazyn Time

Technologia AMT, umożliwiająca automatyczne utrzymanie optymalnego ciśnienia w oponach, została określona mianem jednego z najlepszych tegorocznych wynalazków w plebiscycie czasopisma „Time”. AMT jednym z najlepszych wynalazków roku Co roku redakcja technologiczna magazynu „Time” sporządza listę najważniejszych innowacji minionych dwunastu miesięcy. W roku 2012 r. na liście znalazło się 25 wynalazków – obok technologii AMT Goodyeara […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!