Nowe urządzenie do ustawiania geometrii kół od Beissbarth

, 31 marca 2021, 14:49

Firma Beissbarth Poland wprowadziła do sprzedaży nowe urządzenie do ustawiania geometrii kół – Beissbarth Q.Lign z geometrią bazującą na protokole internetowym.

Nowy hardware oraz software został zaprojektowany z myślą o szybkości pomiaru oraz szeroko rozumianej możliwości łączności i mobilności. Przetwarzanie obrazu z kamer oraz danych zostało przeniesione z klasycznego komputera wprost do kompaktowych głowic, całkowicie wyeliminowując konieczność wyposażania urządzenia w wózek czy szafkę na komputer PC z Windows.

Wartości pomiarowe z głowic można przesyłać bezpośrednio do dowolnego wyświetlacza wyposażonego w przeglądarkę internetową jak telewizor, tablet czy smartfon. Głowice pomiarowe zasilane są akumulatorami litowo-jonowymi zapewniającymi mobilność oraz pozwalającymi na łatwą instalację na dowolnym stanowisku: podnośniku 4-kolumnowym, podnośniku nożycowym czy bezpośrednio na kanale.

Beissbarth dostrzegając rosnącą współzależność pomiędzy geometrią zawieszenia a inteligentnymi systemami oświetlenia i ADAS, kontynuuje systemowe podejście aby zapewnić wolną przestrzeń przed badanym pojazdem na urządzenie do ustawiania świateł oraz tablice do kalibracji radarów i kamer, dostarczając również rozwiązania kalibracyjne dla tych powiązanych ze sobą systemów.

Nowością są również dedykowane uchwyty na koła Q.Grip – sposób mocowania tarcz odblaskowych do koła bez kontaktu z obręczą. Mocuje tarczę na kole na cały czas pomiaru i regulacji zapewniając dokładne wyniki.

Również tarcze odblaskowe są nowe. Dodanie do systemu odbywa się za pomocą kodu QR, bez konieczności kalibracji na stanowisku. Pozwala to na użycie dowolnej tarczy na dowolnym kole, co przyspiesza i ułatwia montaż.

Głowice pomiarowe wyposażone zostały w wyświetlacze OLED – jeden na każde koło, na których wyświetlane są podpowiedzi do regulacji widoczne z pozycji osoby dokonującej zmian pod pojazdem.

Nowy software z obszerną bazą pojazdów wprowadza również nowe podejście do katalogowania i wyboru pojazdu. W niedalekiej przyszłości pojawi się szereg nowych funkcjonalności, jak czytnik numeru rejestracyjnego pojazdu czy numeru VIN w celu importu danych z bazy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!