Środki smarne Castrol w sieci salonów Forda w Polsce

, 11 marca 2021, 13:20

Efektem współpracy Castrol z Ford Motor Company jest gama opracowanych wspólnie środków smarnych Ford-Castrol MAGNATEC. Linia ta oferuje produkty z technologią DUALOCK, która została stworzona w celu zapewnienia ochrony silnika przy każdorazowym jego uruchomieniu.

Dostępny wyłącznie w sieci dealerskiej Ford olej silnikowy Ford-Castrol MAGNATEC jest jedynym olejem silnikowym rekomendowanym przez Forda.

Linia Ford-Castrol MAGNATEC, na którą składa się pięć produktów, obejmuje dwa produkty wykorzystujące technologię DUALOCK: 0W-30 D i 5W-20 E. Technologia ta została opracowana, aby chronić silnik przed uszkodzeniami powodowanymi przez częste zatrzymywanie się i ruszanie charakterystyczne dla ruchu miejskiego.

Do 75% zużycia silnika dochodzi podczas rozruchu, a w związku z rosnącą liczbą samochodów na drodze przeciętny kierowca rusza i zatrzymuje się aż do 18 000 razy rocznie. Molekuły Castrol DUALOCK przywierają do kluczowych części silnika i łączą się ze sobą, tworząc barierę ochronną, która zmniejsza zużycie silnika podczas rozruchu oraz zużycie wynikające z częstego zatrzymywania się i ruszania.

Wszystkie środki smarne Castrol MAGNATEC oferowane w Europie zostały certyfikowane jako produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla zgodnie ze specyfikacją BS PAS2060.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Patryk Kujaw, 18 kwietnia 2021, 3:18 1 0

Zdecydowanie jeśli ford to magnatec. Kilkukrotnie dałem się namówić mechanikowi na jakiś inny olej z racji oszczędności. Ale jednak był szybki powrót. Nie wiem czemu ale moje Mondeo od razu lepiej pracuje jak jeżdżę na Castrolu. Nie rozumiem czemu na forach ma często złe opinie. Polecam, jak masz forda lepiej zalewać to co zalecane.

Odpowiedz