ZF intensyfikuje działania na rzecz różnorodności i integracji

, 8 marca 2021, 13:56

Firma ZF uznaje różnorodność i integrację za jedne z fundamentalnych zasad kultury korporacyjnej. Aktualna transformacja w przemyśle motoryzacyjnym oraz wnioski płynące z trudnego okresu pandemii, podkreślają znaczenie wysoce zróżnicowanych i inkluzywnych zespołów oraz ich wpływ na długoterminową innowacyjność, satysfakcję pracowników i sukces biznesowy.

W tym kontekście firma ZF wzmacnia swoje zaangażowanie na rzecz różnorodności poprzez określenie nowych wskaźników (KPI) oraz globalne podejście do wspierania różnorodności i integracji.

Zróżnicowane przywództwo i zespoły są niezbędne, aby móc przewidywać zmiany, mieć nowe pomysły i podejmować właściwe decyzje z korzyścią dla całej firmy. Jako firma technologiczna działająca w szybko zmieniającej się branży i w bardzo złożonym środowisku, rozumiemy, że różnorodność jest niezbędna, aby utrzymać się w czołówce innowacji i zmierzyć się z czekającymi nas zmianami – mówi Sabine Jaskula, członkini Zarządu ZF odpowiedzialna za działy HR i prawny.

W związku z tym firma ZF wyznaczyła nowe cele w niektórych obszarach.

Na przykład, naszą ambicją jest zwiększenie udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych globalnie do 20 procent w perspektywie średnioterminowej i poprawa różnorodności etnicznej  wśród kandydatów do pracy. Obecnie na niektórych rynkach już przekroczyliśmy ten próg, ale chcemy to zrównoważyć na całym świecie – powiedziała Sabine Jaskula.

Aby pomóc w realizacji celów w zakresie budowania zróżnicowanej kadry, firma ZF powiększyła ostatnio swój zespół ds. różnorodności o nowe, globalne stanowisko ds. różnorodności oraz stworzyła odpowiednie zespoły działające na całym świecie. Ich zadaniem jest promowanie i wspieranie bardziej zróżnicowanego sposobu myślenia w całej firmie – m.in. poprzez takie inicjatywy, jak dedykowane sesje szkoleniowe mające na celu zmniejszenie nieświadomych uprzedzeń, przewodnik ZF Diversity Guide zawierający szkolenia i materiały edukacyjne oraz wiele innych.

Nasza koncentracja na różnorodności jest właściwym krokiem w kierunku stworzenia inkluzywnego miejsca pracy odzwierciedlającego różnorodność otaczającego nas świata. Jest też kluczem do wspierania innowacyjności i doskonalenia naszej transformacji biznesowej. Chodzi o budowanie i pielęgnowanie kultury, w której inkluzywność jest odruchem, a nie tylko inicjatywą – dodaje Sabine Jaskula.

Firma ZF nawiązała niedawno współpracę z organizacją Center for Automotive Diversity, Inclusion and Advancement (CADIA) w celu rozwijania kultury różnorodności, równości i integracji na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma ZF jest również wieloletnim partnerem organizacji Charta der Vielfalt w Niemczech. ZF będzie korzystać z ich wsparcia w zakresie dostarczania narzędzi, szkoleń i pola do dyskusji na temat DEI. Jednocześnie będą one wspierać firmę w docenianiu różnorodnych talentów, wprowadzaniu systematycznych zmian i osiąganiu celów związanych z różnorodnością i integracją w nadchodzących latach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

pytanie, 8 marca 2021, 16:30 1 0

co to za bełkot Sabino z Niemiec?

Odpowiedz