Czy kolejki u wulkanizatorów będą mniejsze?

, 24 października 2012, 13:41

Zazwyczaj impulsem dla kierowców do wymiany opon na zimowe było nagłe pogorszenie pogody. Statystyki firmy Nokaut.pl wskazują, że w tym roku duża część klientów warsztatów wulkanizacyjnych zainteresowała się zakupem nowego ogumienia już w październiku. Dane dotyczą jednak tylko sprzedaży internetowej.

Czy oblężenie warsztatów wulkanizacyjnych będzie mniejsze niż zwykle?

OponaWulkanizatorzy dobrze wiedzą, co oznaczają pierwsze jesienne przymrozki lub opady śniegu. Zwykle większość kierowców odwleka termin wymiany ogumienia i zjawia się w warsztacie w ostatniej chwili. W tym roku podobna sytuacja może się nie powtórzyć. Takie wnioski można wysnuć z opracowania przygotowanego przez porównywarkę cen Nokaut.pl. Według raportu, wzmożone zainteresowanie zakupami opon zimowych przypadło już na początek października. Nie wiadomo, czy internetowe statystyki przełożą się na rzeczywistość, ale faktem jest, że każdego roku wzrasta ilość opon kupowanych przez internet. Specjaliści szacują, że w całym 2012 r. sprzedanych zostanie ponad 10 mln sztuk. To szósty wynik w Europie.

Szybszy zakup opony nie oznacza jednak przyspieszenia procesu wymiany. Trudno przewidzieć, ilu klientów, którzy już zakupili ogumienie drogą elektroniczną, zdecyduje się na wizytę u wulkanizatora wcześniej niż po pierwszym ataku zimy. Ciekawą opcją zakupową, którą oferują internetowi sprzedawcy jest dostarczenie opon do wybranego zakładu wulkanizacyjnego we wskazanym terminie. Usługa pośrednio przyczynia się do redukcji kolejek w warsztatach.

Eksperci motoryzacyjni co roku przypominają, że polskie przepisy dopuszczają do użytkowania opony o grubości bieżnika nie mniejszej niż 1,6 mm. Jednak normy to jedno, a realia polskich dróg zimą – to drugie. 1,6 mm bieżnika zwykle okazuje się niewystarczające na rozjeżdżonym błocie pośniegowym czy gołoledzi. Przedstawiciele firmy Oponeo.pl przypominają, że minimum bezpieczeństwa zimą zapewnia bieżnik o grubości co najmniej 4 mm – i to tylko wtedy, gdy opona ma mniej niż dziesięć lat. Jeśli „guma” przekroczyła ten wiek, to nadaje się do bezwzględnej wymiany, nawet jeśli wysokość bieżnika spełnia wymogi.

Dowiedz się więcej

Wyważarka Cemb ER w ofercie Italcom
Wyważarka Cemb ER w ofercie Italcom

Firma Cemb wprowadziła nowy model wyważarki z ergonomicznej linii ER do oferty Italcom Nowa CEMB ER 85 posiada następujące funkcje: obsługa kół aż do 30” dokładność wyważania  0,5 g czas pomiaru poniżej 6 s monitor ze sterowaniem dotykowym automatyczny pomiar wszystkich wymiarów koła uchwyt pneumatyczny mocujący koło hamulec elektromagnetyczny koła podajnik ciężarów z automatycznym blokowaniem w […]

Cinturato P7 Oryginalnym wyposażeniem nowego VW Golfa VII
Cinturato P7 Oryginalnym wyposażeniem nowego VW Golfa VII

Opony Pirelli, opracowane dla samochodów ze średnimi silnikami, zostały oryginalnym wyposażeniem najnowszego modelu z fabryki w Wolfsburgu w rozmiarze 225/45R17 91W. Nowy Golf jest jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska niż poprzedni model dzięki znacznej redukcji masy. Udało się to zrobić dzięki wyposażeniu pojazdu niemieckiego producenta w opony Pirelli Cinturato P7, które w krótkim czasie zostały […]

Etykietowanie opon – nowe przepisy wchodzą w życie
Etykietowanie opon – nowe przepisy wchodzą w życie

Już 1 listopada tego roku w życie wchodzi przepis o etykietowaniu opon. Etykiety mają formę naklejek (o wymiarach 75×110 mm) przyklejanych na bieżnik każdej opony. Etykietowanie opon to umowna nazwa nowych przepisów, ponieważ naklejane etykiety to główna ich część. Nowe przepisy to nie tylko etykiety na oponach W rzeczywistości jednak informacje o osiągach opon poza […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 26 października 2012, 22:57 0 0

W firmie Boma mimo uruchomienia 11 stanowisk i pracy od 7 do 19 najbliższe terminy są na piątek 2 listopada. Masakra dla nas - pracowników.

Odpowiedz