Bridgestone z dwoma firmami opracował nową technologię produkcji opon

, 25 lutego 2021, 13:03

Bridgestone, Arlanxeo producent kauczuku syntetycznego oraz Solvay, producent krzemionki wysokodyspersyjnej (Highly Dispersible Silica – HDS), ogłosiły wprowadzenie Techsyn, nowej technologii w produkcji opon.

Techsyn to połączenie kauczuku syntetycznego z krzemionką, które współdziałając na poziomie molekularnym, zapewniają lepsze osiągi ogumienia. Materiały wchodzące w skład nowej technologii zostały opracowane równolegle przez trzy firmy w celu stworzenia platformy do rozwoju opon.

Nowa technologia wydłuża żywotność opon nawet do 30% oraz zmniejsza opór toczenia nawet o 6% w porównaniu z innymi oponami letnimi Bridgestone, bez pogorszenia innych parametrów, co przekłada się na rzadszą wymianę opon i mniejsze zużycie surowców w perspektywie długoterminowej. Wszechstronność nowej technologii jest możliwa dzięki rozwiązaniom Solvay w dziedzinie produkcji krzemionki, doświadczeniu Arlanxeo w opracowywaniu nowych polimerów oraz technologii mieszanek gumowych Bridgestone.

W Bridgestone wierzymy, że przełomowe innowacje i przyszłość mobilności w transporcie nie mogą być osiągnięte bez współpracy. Partnerstwo, w którym Techsyn ma swoje korzenie, stało się jednym z najbardziej wyjątkowych, w jakie kiedykolwiek byliśmy zaangażowani. Jako światowy lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań i zrównoważonej mobilności, idziemy naprzód, stawiając innowacje i zrównoważony rozwój u podstaw wszystkiego, co robimy w Bridgestone. Dzięki opracowywaniu ekologicznych rozwiązań, takich jak Techsyn, czynimy ogromne postępy w realizacji tych ambicji – mówi Laurent Dartoux, President & CEO, Bridgestone EMIA.

Techsyn został zaprojektowany tak, aby zapewnić korzyści dla różnych kategorii opon i pojazdów, a dzięki możliwości dostosowywania się, jaką oferuje, może być stosowany w połączeniu z innymi technologiami opon Bridgestone. W połączeniu z technologią Enliten firmy Bridgestone, możliwe jest obniżenie wagi opony przy jednoczesnym zachowaniu jej osiągów.

Łącząc umiejętności i kreatywność trzech światowych firm, udało nam się opracować przełomową technologię, która oferuje nowe sposoby rozwiązywania problemów charakterystycznych dla branży oponiarskiej. Techsyn redukuje zużycie paliwa przy zachowaniu odpowiednich osiągów opony. W rezultacie technologia Techsyn przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2. Technologia ta wnosi zatem znaczący wkład w poprawę aspektów środowiskowych, co stanowi sedno wspólnej wizji zrównoważonych rozwiązań produktowych trzech firm, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia – mówi Donald Chen CEO ARLANXEO.

Techsyn pokazuje, co można osiągnąć, gdy kluczowi uczestnicy łańcucha wartości połączą siły. Aby chronić naszą jedyną planetę, musimy współpracować i współtworzyć rozwiązania, które pozwolą nam zaprojektować czystszą mobilność jutra. Jestem dumny ze wszystkich zespołów, które przyczyniły się do realizacji tego projektu, a w szczególności z szybkości, z jaką wprowadziły tę innowację w życie – dodaje Dr Ilham Kadri CEO Solvay.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!