MEHENKER – nowa marka w ofercie Auto Partner SA

, 27 stycznia 2021, 15:16

W ofercie Auto Partner SA pojawiły się produkty marki MEHENKER. Firma powstała w 2013 r. i początkowo zajmowała się regeneracją regulatorów faz rozrządu VANOS silników BMW, jednak z czasem poszerzyła ofertę również o napędy innych producentów, takich jak: Mercedes, Audi, Volkswagen, SEAT czy Škoda. Zdobyte doświadczenie pozwoliło na stworzenie zestawów naprawczych, które pozbawione są wad oryginalnych części.

W połowie 2020 r. światło dzienne ujrzał pierwszy produkt – regulator faz rozrządu o podwyższonej wytrzymałości, będący w całości dziełem firmy. Tym samym firma MEHENKER stała się pierwszym polskim producentem systemów zmiennych faz rozrządu.

Do oferty firmy należą:

  • Zestawy naprawcze do systemów zmiennej fazy rozrządu VANOS w silnikach marki BMW. Zestawy MEHENKER zawierają specjalne podwójne uszczelki tłokowe, w skład których wchodzi o-ring wykonany z elastomeru Viton oraz pierścień z tworzywa na bazie teflonu. Viton jest odporny na wysokie temperatury oraz zachowuje elastyczność praktycznie w każdych warunkach. Teflon natomiast jest znany z bardzo niskiego współczynnika tarcia.
  • Nastawniki zmiennych faz rozrządu. Regulatory firmy MEHENKER zostały stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy zdobyte podczas regeneracji części. Jest to pierwszy całkowicie polski produkt tego typu. Ich konstrukcja nie jest kopią oryginalnej części, lecz regulatory zostały przeprojektowane w celu osiągnięcia wyższej wytrzymałości. Zastosowano najwytrzymalsze dostępne materiały, zwiększono dokładność wykonania oraz wprowadzono hartowanie kół łańcuchowych jako standard. Dzięki temu otrzymano produkt, którego żywotność przewyższa części oferowane na pierwszy montaż.

Części dostępne są już w ofercie Auto Partner SA.
Szczegółowe informacje w oddziałach lub u Przedstawicieli Handlowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!