MotoInnowacje 2012 – dyplomy wręczone!

, 3 października 2012, 12:57

Tegoroczna edycja konkursu MotoInnowacje została już oficjalnie zakończona. Firmom, których produkty oraz elementy wyposażenia warsztatu uzyskały wyróżnienie wręczyliśmy dyplomy.

Pierwsze miejsce w kategorii produkt w tym roku zajęły tarcze hamulcowe malowane w technologii UV firmy Brembo. Ten produkt otrzymał najwięcej, bo aż 1859 głosów!

Przypomnijmy, że tarcze wykonane w tej technologii są bardziej odporne na korozję i wysokie temperatury. Nie bez znaczenia jest także walor estetyczny – dzięki jasnemu metalicznemu kolorowi przez cały okres użytkowania produkty zachowują atrakcyjny wygląd.

Dyplom MotoInnowacji odebrała Pani Ewa Burdzińska z firmy Brembo Poland.

 

Drugie miejsce w kategorii produkt z 1188 głosami zdobyły przewody zapłonowe z rdzeniem ferrytowym firmy Sentech.

Są one szczególnie polecane do samochodów zasilanych gazem LPG. Dzięki zastosowanej technologii przewody są odporne na wysoką temperaturę, ograniczają zużycie świec i zapewniają dłuższą iskrę, a więc pewniejszy zapłon.

Trzecie miejsce w kategorii produkt oraz zdobyły systemy dodatkowych zawieszeń pneumatycznych firmy Elcamp.

Te praktyczne produkty mają wiele zalet -poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy w samochodach osobowych, dostawczych i specjalistycznych. Ponadto umożliwiają też skorzystanie z dodatkowych opcji, jak poziomowanie pojazdu, obniżenie, podwyższenie czy pochylenie na odpowiednia stronę. Co bardzo ważne – są odporne na zużycie, a ich montaż jest nieinwazyjny i prosty.

Na zdjęciu wraz z Magdaleną Hetnał i Małgorzatą Werkowską z działu marketingu MotoFocus, dyplom odbierają przedstawiciele firmy Elcamp HSK Auto – od lewej Pan Jacek Luty oraz Pan Sebastian Jaworowski.

 

W kategorii wyposażenie warsztatu najwięcej, bo aż 787 głosów w tym roku zostało oddanych na tester wtryskiwaczy DS2 firmy Magneti Marelli.

To urządzenie umożliwia diagnostykę wtryskiwaczy elektromagnetycznych jak i piezoelektrycznych firm Bosch, Delphi, Siemens i Denso. Po zakupieniu przystawki obsługuje też pompowtryskiwacze i pompy jednostkowe. Urządzenie pozwala na m.in test szczelności, rozpylenia, wydajności, pomiar rezystancji oraz pojemności. Co równie ważne, tester jest również bardzo łatwy w obsłudze.

Dyplom odebrał Pan Marek Buras z firmy Magneti Marelli.

Drugie miejsce w kategorii wyposażenie warsztatu z 697 głosami zajęły narzędzia do wymiany pasków Conti® Tool Box V01 wystawione do konkursu przez firmę ContiTech Polska.

Wyróżniony zestaw narzędzi dedykowany jest obsługi układów rozrządu w silnikach grupy VW. W walizce znajdują się m.in. narzędzia do blokowania wałków rozrządu, wału korbowego i pompy wtryskowej – jednym słowem – wszystko to co jest niezbędne do szybkiej i bezpiecznej naprawy.

Dyplom przekazaliśmy na ręce Panów Witolda Kalisza oraz Jacka Sozańskiego.

 

Trzecie miejsce w kategorii wyposażenie, z wynikiem 663 głosów zdobył tester Nano Diag firmy TEXA. To innowacyjne urządzenie, pomimo bardzo niewielkich rozmiarów (70x48x24 mm, waga 32g), potrafi bardzo dużo, ponieważ dysponuje pełnym zakresem funkcji diagnostycznych. Wykorzystuje oprogramowanie IDC4 do zainstalowania na komputerze, a ponadto posiada wewnętrze zasilanie i Bluetooth. Dostępne są także adaptery do starszych samochodów.

Dyplom MotoInnowacji odebrały przedstawicielki firmy TEXA Polska.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim firmom, które wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu. Szczególnie gratulujemy zwycięzcom! Mamy nadzieję, że za rok konkurs będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem – zarówno głosujących jak i firm które zgłoszą swoje produkty. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Dowiedz się więcej

MotoInnowacje 2012 – znamy zwycięzców
MotoInnowacje 2012 – znamy zwycięzców

Zakończyła się druga edycja konkursu MotoInnowacje. W tym roku podczas Targów Inter Cars na innowacyjne produkty oraz elementy wyposażenia warsztatowego oddano łącznie ponad 8700 głosów. Do finałowego głosowania podczas tegorocznych Targów Inter Cars trafiło po sześć propozycji w dwóch kategoriach – produkt oraz wyposażenie warsztatu. Swoje głosy w konkursie odwiedzający Targi mogli oddawać na stoiskach MotoFocus/TruckFocus, a […]

MotoInnowacje 2013 – rusza nowa edycja konkursu
MotoInnowacje 2013 – rusza nowa edycja konkursu

Już po raz trzeci organizujemy konkurs MotoInnowacje. Zapraszamy do zgłaszania propozycji najbardziej innowacyjnych produktów i najbardziej innowacyjnego wyposażenia warsztatowego. Tradycyjnie już, o wyborze zwycięzców zdecydują czytelnicy portali MotoFocus.pl, TruckFocus.pl oraz goście 13. Targów Inter Cars. MotoInnowacje 2013 Konkurs jest szansą dla producentów na zaprezentowanie swoich najciekawszych wyrobów. Propozycje pojawią się na dedykowanych podstronach portali MotoFocus.pl […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!