Pierwsza pomoc Autodaty dla pojazdów sprowadzonych do Polski

, 26 września 2012, 13:57

Według statystyki rynku motoryzacyjnego, od roku 2000 do Polski sprowadzono 10 milionów samochodów w ramach tzw. importu indywidualnego. W większości z tych aut podstawową czynnością serwisową, niezbędną do dalszej bezawaryjnej eksploatacji, jest wymiana paska rozrządu. W prawidłowej naprawie paska pomoże najnowsza publikacja Autodaty – Tom 5 Pasków zębatych dla pojazdów z lat 2002-2012.

Wymiana paska rozrządu to jedna z niewielu czynności warsztatowych, która niewłaściwie wykonana może doprowadzić do zniszczenia całego silnika. Szczególnie w silnikach 16 V, przestawienie jednego z wielu kół zębatych rozrządu przy wymianie paska o jeden ząbek spowoduje zniszczenie wałków rozrządu, zaworów i głowicy silnika.

Gdy każdy kolejny trafiający do warsztatu pojazd jest innej marki, innego typu i wyprodukowany w innym roku, warto sięgnąć po dokumentację pochodzącą z oryginalnego, pewnego źródła. Z pomocą przychodzi tu najnowsza publikacja Autodaty – Tom 5 Pasków zębatych dla pojazdów z lat 2002-2012.

Autodata to brytyjskie wydawnictwo motoryzacyjne, które jako jedyny oferent danych technicznych dla warsztatów samochodowych może zagwarantować, że wszystkie dostarczone dane są oryginalne, źródłowe i pochodzą w udokumentowany sposób bezpośrednio od producentów pojazdów na podstawie umów, licencji i porozumień z 84 producentami pojazdów w Europie, USA i Azji.

Pracując z danymi technicznymi Autodata spełniamy warunki unijnej normy GVO oraz Konwencji Prawo Do Naprawy w zakresie zagwarantowania oryginalnych danych technicznych do napraw.

Firma Precyzja-Service przygotowała promocję dla kupujących książkę: specjalny bonus w postaci 2-miesięcznego bezpłatnego dostępu do pełnego programu Autodata Online w wersji Demo.

Więcej informacji na stronie www.autodatapolska.pl lub pod numerem telefonu 52-3251031.

Dowiedz się więcej

Premiera publikacji Autodata – Paski zębate tom 5
Premiera publikacji Autodata – Paski zębate tom 5

We wrześniu 2012 r. trafiła do sprzedaży nowa publikacja książkowa Autodata – Paski zębate tom 5. Przy zakupie, klienci otrzymują gratis 2-miesięczny bezpłatny dostęp do platformy informatycznej Demo Online 3 Premium. Do każdego egzemplarza dołączany jest kupon z osobistym kodem dostępu do profesjonalnej platformy Online 3, który uprawnia do 2-miesięcznego testowania tego programu. Dostęp nie […]

Montaż układu rozrządu w silnikach 2.8 V6 grupy VW
Montaż układu rozrządu w silnikach 2.8 V6 grupy VW

By uniknąć błędów podczas montażu układu rozrządu w silnikach 2.4, 2.7 Biturbo oraz 2.8 V6, firma SKF zaleca użycie specjalnych narzędzi, zwłaszcza w celu zablokowania wału korbowego. Szczególną uwagę należy zwrócić na procedurę ustawienia napinacza układu rozrządu VKM 11202. Podczas montażu należy postępować według poniższych wskazówek: Powoli napnij rolkę VKM 11202 w kierunku zgodnym z […]

Komentarze

Brak komentarzy!