ZF zwiększa swoją ofertę

, 26 września 2012, 11:04

Podczas wrześniowych targów Automechanika we Frankfurcie, firma ZF zaprezentowała liczne nowości produktowe. Portfolio oferty powiększy się łącznie o ponad 1000 nowych produktów, co stanowi wzrost o 20% w ciągu ostatnich dwóch lat.

ZF Services obecnie skupia się m.in. na poszerzeniu oferty części do pojazdów marek azjatyckich, ponieważ ich wytwórcy stanowią obecnie ponad połowę z czołowych 15 producentów samochodów na świecie.

Jedną z dziedzin, której oferta uległa powiększeniu są elektronicznie sterowane układy kierownicze. Przykładem może być układ ZF Servolectric, dostępny już teraz do pojazdów marki Audi (A3 i TT), BMW (seria 1, seria 3 oraz Z4), a także różnych modeli VW (Beetle, Golf, Passat, Scirocco czy Touran). Układ Servolectric oferowany jest w trzech wersjach. Do tej pory wyprodukowano ich łącznie ponad 26 mln. ZF Services jest też jedyną firmą na rynku oferującą regenerowane układy kierownicze.

Nowością są też dwumasowe koła zamachowe marki Sachs do dwusprzęgłowego układu VW DQ 250, który od 2005 roku jest fabrycznie instalowany w wielu pojazdach Volkswagena. W ofercie znajdują się również elementy do jeszcze mocniejszego modelu DQ 500, który można znaleźć m.in. w pojazdach VW Tiguan czy VW Transporter.

(pk)

Dowiedz się więcej

12 milionów amortyzatorów CDC od koncernu ZF
12 milionów amortyzatorów CDC od koncernu ZF

W 1994 roku koncern ZF rozpoczął produkcję amortyzatorów o zmiennych parametrach tłumienia – CDC. Obecnie wytwarza już ich czwartą generację. W 2012 roku powstał 12-milionowy egzemplarz amortyzatora CDC marki Sachs. Pierwotnie amortyzatory CDC były przeznaczone do pojazdów z segmentu premium. W 2011 roku wyprodukowano ich ponad 2,1 mln, z przeznaczeniem na pierwszy montaż w pojazdach […]

Polska strona internetowa ZF już dostępna
Polska strona internetowa ZF już dostępna

W czerwcu br. uruchomiona została polskojęzyczna wersja strony internetowej koncernu ZF Friedrichshafen AG. Strona umożliwia zapoznanie się z produktami i usługami firmy ZF, w tym z kompleksową ofertą marek SACHS, Lemförder oraz ZF Parts. Polska wersja korporacyjnej strony internetowej ZF dostępna jest pod adresem www.zf.com/pl. Za jej pośrednictwem można śledzić wszystkie bieżące informacje o produktach, […]

Komentarze

Brak komentarzy!