CLEPA: wpływ pandemii COVID-19 na przemysł motoryzacyjny w UE

, 19 listopada 2020, 11:49

Podczas XV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego odbyły się dwa wystąpienia przygotowane przez organizację CLEPA. Obie poświęcone zostały przemysłowi motoryzacyjnemu, a konkretnie konsekwencjom wydarzeń związanych z pandemią koronawirusa oraz regulacjom prawnym dotyczącym firm produkcyjnych. Dane rynkowe w tym zakresie przekazała Sigrid de Vries, sekretarz generalna organizacji CLEPA.

Swoją pierwszą prezentację Sigrid de Vries rozpoczęła od przekazania podstawowych informacji na temat organizacji CLEPA, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części i jej kluczowych zadań. Działalność organizacji opiera się na integracji środowiska motoryzacyjnego i dbaniu o jego wspólne cele, które w dobie rozwoju nowych technologii często okazują się bardzo problematyczne.

Kolejnym punktem prezentacji było przekazanie danych rynkowych dotyczących przemysłu motoryzacyjnego w Europie, z uwzględnieniem zmian, jakie zaszły z powodu pandemii COVID-19. Sekretarz generalna CLEPA wymieniła także najważniejsze wyzwania dla rynku produkcji motoryzacyjnej w najbliższej przyszłości.

Całość nagrania z sesji można obejrzeć poniżej:

Druga sesja prowadzona przez Sigrid de Vries, została poświęcona w pełni regulacjom prawnym dotyczącym przemysłu motoryzacyjnego. W najbliższym czasie przemysł samochodowy czeka rewolucja związana z nowymi wymogami w zakresie emisji szkodliwych substancji oraz bezpieczeństwa. Sekretarz CLEPA przedstawiła kontekst działań decydentów na szczeblu unijnym oraz wpływ wprowadzanych regulacji na firmy produkcyjne w branży motoryzacyjnej. Całość sesji można obejrzeć poniżej:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!