Total wprowadził nową gamę olejów silnikowych

, 21 października 2020, 12:33

Nowa gama olejów Total Quartz Xtra, przeznaczona jest do silników nowej generacji w samochodach osobowych. Producent udostępnia najnowsze formulacje swoich środków smarnych. Skład olejów francuskiego producenta został ulepszony i dostosowany do wymagań najnowszych pojazdów.

W branży motoryzacyjnej rośnie liczba pojazdów elektrycznych, od miękkich hybryd (tzw. MHEV, 48 V) po hybrydy tradycyjne i plug-in. Ponadto najnowsze silniki spalinowe wykorzystują nowe technologie wtrysku paliwa i oczyszczania spalin. Są również mniejsze i często doładowywane za pomocą turbosprężarki, co powoduje bardziej wymagające warunki pracy. W silniku tego typu energia jest tracona w wyniku tarcia ruchomych części. Ograniczenie utraty tej energii pozwala zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć emisje zanieczyszczeń.

Odpowiedzą na te potrzeby ze strony Total Lubrifiants jest rozwiązanie w postaci nowej gamy środków smarnych: Total Quartz Xtra. Seria ta składa się z syntetycznych środków smarnych, optymalizujących osiągi silnika a jednocześnie chroniących części mechaniczne.

Niska lepkość (0w-20 i 0w-16) nowej gamy Total zmniejsza tarcie wewnątrz silnika. W rezultacie stosowanie Quartz Xtra generuje oszczędność paliwa do 4%, co przewyższa wymagania określone przez ACEA o 33% pod względem oszczędności paliwa w porównaniu do zastosowania oleju referencyjnego. To ostatnie, to właśnie zasługa technologii Eco-Science od TOTAL. Dodatki przeciwutleniające zawarte w oleju pozwalają cząsteczkom zachować swoje właściwości w czasie i sprawiają, że produkt jest bardziej odporny na degradację fizyczną i chemiczną, nasiloną ekstremalnymi warunkami panującymi w silniku. Minimalizuje to utlenianie oleju, przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności paliwa i wydajności silnika w czasie eksploatacji oleju.

Nowa seria Total dostępna jest dla wszystkich typów silników: TOTAL QUARTZ 9000 XTRA dla pojazdów bez filtra cząstek stałych i TOTAL QUARTZ INEO XTRA dla pojazdów z lub bez filtra.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!