Ostatnie okazje na kontrole zawieszenia samochodu

, 28 września 2020, 10:27

Dobiega końca kolejna edycja akcji BILSTEIN z mobilnym testerem zawieszenia. Większa liczba uczestników potwierdza fakt, że w sytuacji zagrożenia koronawirusem wzrosła rola prywatnych środków transportu.

Obecny rok jest pełen nagłych wydarzeń wywołanych epidemią koronawirusa. Wpłynęło to na terminy wiosennych akcji BILSTEIN z kontrolą zawieszenia, które ruszyły dopiero na przełomie czerwca i lipca. Już wtedy, w porównaniu z ubiegłymi latami, widać było zwiększony udział starszych samochodów. Z rozmów z kierowcami wynikało, że intensywniej niż zazwyczaj są użytkowane. I niemal wszyscy deklarowali, że będą wykorzystane w okresie letnich do wyjazdów na urlop. Zanim to nastąpi planują przegląd techniczny, a dzięki naszej akcji mają okazję do pełniejszego testu zawieszenia – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce.

W sumie skontrolowano 1689 samochodów osobowych i lekkich dostawczych. O ile dotychczas ich średni wiek wynosił 8-9 lat, tak teraz to dwanaście i więcej lat. Ich stan techniczny jest proporcjonalnie gorszy i część kierowców musi przygotować się do wymiany amortyzatorów. Poza ofertą standardowych referencji z serii Replacement zadawano wiele pytań na temat możliwość podniesienia właściwości jezdnych poprzez modyfikację serią Performance.

Trasa drugiej tury akcji mobilnego testera była szczegółowo rozplanowana. Jednak już na początku września plany ponownie pokrzyżował koronawirus i czasowe zamykanie bądź ograniczanie wstępu do wybranych regionów kraju. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych dystrybutorów i współpracujących z nimi warsztatów samochodowych udaje się na bieżąco reagować i przekładać lokalizacje. Niezależnie od tego widać trend rosnącej roli własnego samochodu. Nie tylko wśród dotychczasowych właścicieli, dużo osób zdecydowało się na jego zakup właśnie teraz – dodaje Andrzej Wojciech Buczek z IHR Warszawa.

Według aktualnego planu z możliwości bezpłatnej kontroli zawieszenia będzie można skorzystać:

  • 26.09.2020 – Kraków
  • 28.09.2020 – Garwolin
  • 29.09.2020 – Sobolew
  • 30.09.2020 – Olsztyn
  • 01.10.2020 – Łomża
  • 02.10.2020 – Hrubieszów
  • 05.10.2020 – Łapy

Lokalizacje te mogą jednak ulec zmianie, w takiej sytuacji informacja będzie podawana na stronie bilstein.com i Facebooku. W połowie października szykowana jest niespodzianka dla fanów sportów motorowych. Wkrótce zostaną ujawnione szczegóły.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!