Auto Partner podsumowuje finał akcji AP EXPERT 2020

, 17 września 2020, 12:08

Pomimo niesprzyjających warunków, jakie w tym roku opanowały świat, długoterminowa promocja AP EXPERT 2020 trwająca od 1 lutego do 31 lipca 2020 r. w miniony weekend miała swój Wielki Finał.

Po przeprowadzonym 2 września Finale Teoretycznym, który po raz pierwszy w historii odbył się on-line, wyłonionych zostało 10 finalistów, którzy zostali zaproszeni na Wielki Finał odbywający się w daniach 11-13 września w Hotelu Warszawianka w Jachrance oraz na terenie Toru Modlin.

W mniejszym gronie, ale z równie napiętym planem, w minioną sobotę odbył się Duży i Mały Finał Praktyczny, któremu przyglądały się i dopingowały osoby towarzyszące finalistów.

Finały odbyły się w godzinach dopołudniowych pod okiem Partnerów Akcji obecnych na wydarzeniu. Zadania finałowe okazały się mieć zróżnicowaną trudność, jednocześnie pokazując, w czym finaliści są najlepsi, a które obszary są jeszcze w kwestii doszkolenia. Po zakończeniu zmagań, wszyscy uczestnicy eventu udali się na rozładowanie emocji, czyli atrakcje przygotowane przez specjalistów z Toru Modlin. Do dyspozycji zostały oddane dwie zróżnicowane trasy off-roadowe, z różnej klasy samochodami typu SUV. Na tych odcinkach można było spróbować jazdy kilkoma samochodami, aby samemu zweryfikować, jak na takiej trasie zachowuje się skrzynia biegów manualna, a jak automatyczna, odmienne zawieszenie czy SUV miejski, a taki przygotowany już terenowo. Kolejną niespodzianką był długi tor doszkalający sprawdzający za jednym razem umiejętności prowadzenia samochodu na mokrej nawierzchni, w ciasnych zakrętach i podczas niespodziewanego zdarzenia. Nie zabrakło oczywiście szybkości na torze sportowym, gdzie na specjalnie przygotowanej pętli uczestnicy mogli sprawdzić, czy ich „szybko” oznacza „właściwie i bezpiecznie”. Słupki ochronne kilkukrotnie zmieniły swoje położenie, ale tylko z korzyścią dla uczestników, którzy dzięki tej przejażdżce dowiedzieli się, jakie ze swoich nawyków powinni wyeliminować.

Po wszystkich atrakcjach, w pobliżu namiotów, w których finaliści wykazywali się swoimi umiejętnościami, zostały ogłoszone wyniki. Tym samym pierwsze miejsce na podium siódmej edycji AP EXPERT roku 2020 zdobyła firma Elektromechanika Michał Szukała z Bytomia, reprezentowana przez Michała Szukałę. Temu właśnie uczestnikowi przypadła nagroda główna w postaci samochodu VW T-Cross oraz tytułu „Wybitny Wśród Ekspertów”.

Kiedy emocje opadły, a dzień na torze dobiegł końca, w towarzystwie prowadzącego Ireneusza Bieleninika odbyła się wspólna kolacja, która została zwieńczona występem Tomasza Jachimka. Obydwaj panowie dostarczyli dodatkowej porcji uśmiechu i skutecznie rozładowali pozostałe po finale emocje.

Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie apexpert.pl w zakładce aktualności.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!