Zdobądź karty do sprawdzania pierścieni magnetycznych

, 18 lipca 2012, 12:40

Zintegrowane systemy bezpieczeństwa i inne technologie, wykorzystujące dane o prędkości kół dostarczane przez czujnik ABS są jednymi z najszybciej rozwijających się technologii. Według TRW stwarza to możliwość rozwoju na rynku, gdyż awaria jednego czujnika może spowodować odcięcie innych systemów zależnych od tych samych danych (układów ESC, ASR, zapobiegających staczaniu się pojazdu i innych). Sto pierwszych warsztatów, które zarejestrują się na odpowiedniej stronie, otrzyma po pięć kart przeznaczonych do testowania stanu pierścieni magnetycznych ABS zamontowanych na tarczach lub bębnach hamulcowych.

– ,,Nieustanny postęp technologiczny na rynku motoryzacyjnym stwarza zapotrzebowanie na rozwój elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Tylko w Wielkiej Brytanii zarejestrowanych jest 27 milionów pojazdów wyposażonych w systemy ABS. Na podstawie szacunkowych wyliczeń 1,1% czujników ABS podlega każdego roku wymianie, co stwarza roczne zapotrzebowanie na poziomie 297 000 czujników. Mając na uwadze ciągły wzrost tej liczby, otrzymujemy niezbadane wręcz źródło dochodów dla branży” – powiedział Stephan Schwarz, kontroler produktów układów uruchamiających TRW.

Czujniki ABS muszą być w stanie precyzyjnie odebrać i przetworzyć dane w każdej sytuacji, niezależnie od ruchu, temperatury i innych zmiennych czynników. Wprowadzony zaledwie trzy lata temu program czujników jest dla TRW kluczowym strategicznym przedsięwzięciem. Skupia się wokół produkcji aktywnych i pasywnych czujników prędkości kół i jest skierowany do większości europejskich i azjatyckich producentów samochodów. Czujniki aktywne potrzebują do funkcjonowania dodatkowego źródła zasilania, natomiast pasywne działają bez zewnętrznego źródła energii. W większości samochodów osobowych wykorzystuje się czujniki aktywne, jako że spełniają wyższe wymagania techniczne, dokonują precyzyjniejszych pomiarów oraz mają niewielkie rozmiary.

Podczas gdy działanie pasywnych czujników indukcyjnych można sprawdzić przy pomocy cyfrowego testera, w przypadku aktywnych czujników nie jest to możliwe, gdyż  wysokie napięcie wyjściowe mogłoby doprowadzić do uszkodzenia czujnika. Przenośny tester TRW, narzędzie przeznaczone dla serwisów i warsztatów, odczytuje poszczególne kody błędów ECU i  w przypadku wykrycia błędu mechanik od razu uzyskuje informację o awarii konkretnego elementu.

Pierwszych sto warsztatów, które zarejestrują się na www.trwaftermarket.com/pl/Karta-magnetyczna, otrzyma po pięć kart przeznaczonych do testowania stanu pierścieni magnetycznych ABS zamontowanych na tarczach lub bębnach hamulcowych.

Karta testowa sprawdza stan segmentów magnetycznych w pierścieniach. Materiał zastosowany w karcie zmienia kolor wskazując pole magnetyczne. W przypadku braku segmentu magnetycznego lub uszkodzenia pierścienia ABS nie zadziała i tarcza lub bęben będą wymagały wymiany.

– ,,Regularne serwisowanie pojazdów ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, ponieważ w większości przypadków pozwala zdiagnozować stan części, zanim ich eksploatacja stanie się niebezpieczna. Mimo to, nawet dla wykwalifikowanego mechanika sprawdzenie stanu części, które nie są łatwo dostępne może być skomplikowane i czasochłonne, co generuje dodatkowe koszty dla użytkownika pojazdu. Przyłożenie karta testowa umożliwia mechanikowi ocenę stanu pierścienia magnetycznego czujnika ABS, bez wcześniejszego demontażu tarczy lub bębna” – tłumaczy Stephan Schwarz.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trwaftermarket.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!