Nowy właściciel marki Fomar Friction

, 16 lipca 2012, 14:00

Koncern MAT Holdings Inc. z siedzibą w USA kupił od Borg Automotive A/S markę Fomar Friction oraz organizację sprzedażową i wszelkie związane z tym prawa handlowe. Organizacja sprzedażowa firmy Fomar Borg Automotive staje się częścią Roulunds Braking z siedzibą w Odense i od 1 sierpnia 2012 r. przejmuje pełny zakres bieżącej współpracy z klientami.

Aktualnie zakłady produkcyjne należące do MAT Holdings Inc. dostarczają klocki hamulcowe do samochodów osobowych światowym producentom zarówno na OE jak i w aftermarkecie. Roczna produkcja klocków hamulcowych w zakładach MAT Holdings Inc. to ponad 20 mln kompletów.

Produkcja w Polsce w zakładzie Fomar w Markach będzie kontynuowana. Cały zespół sprzedażowy Fomar (menadżerowie sprzedaży i Customer Service) oraz dotychczasowy schemat współpracy z klientami (magazyn, wysyłki) pozostaje bez zmian.

Zmiana właściciela marki Fomar Friction stanowi szansę rozwoju i ekspansji zarówno w segmencie ciężarowym, jak i osobowym. Nowoczesne centrum badań i rozwoju w Danii, obecność MAT jako dostawcy OE/OES, dodatkowe środki na inwestycje oraz szerokie porftolio produktów stwarzają marce Fomar Friction nowe możliwości.

MAT Holdings Inc. powstał w 1984 roku i działa obecnie w wielu branżach, m.in. motoryzacyjnej. Firma posiada zakłady produkcyjne w USA, Europie i w Azji, zatrudniając łącznie około 13 000 osób. W skład europejskiej części koncernu wchodzą min.: Roulunds Braking (Dania – produkcja materiałów ciernych), Eurac Holdings (Wielka Brytania/Czechy – tarcze hamulcowe), Meneta (Dania – producent metalowych płytek do klocków i shimów), MAT Foundaries Europe (Niemcy – elementy systemów hamulcowych).


 

Dowiedz się więcej

Nowa strona internetowa Fomar Friction
Nowa strona internetowa Fomar Friction

Fomar Friction uruchomił nową stronę internetową, dostępną w języku polskim. Serwis zawiera ofertę produktową i bieżące informacje dotyczące marki. Strona internetowa, zaprojektowana według najnowszych standardów, dostarcza informacje na temat marki Fomar Friction. Poprzez platformę można poznać długoletnią historię firmy oraz, dzięki aktualnościom, śledzić doniesienia z bieżącej działalności. Prezentowane materiały są ujęte w zwartych tekstach, które […]

Fomar Friction – doświadczenie, innowacje, zasięg
Fomar Friction – doświadczenie, innowacje, zasięg

Fomar Friction na przestrzeni lat przechodził wiele zmian własnościowych. Dziś jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek części hamulcowych w Europie Centralnej i Wschodniej. To jednak nie jedyna przestrzeń działania tej globalnej marki. Jej produkty popularne są na trzech kontynentach – w Europie, Azji oraz w Afryce. Fomar Friction – organizacja Fomar produkuje elementy układu […]

Właściciel Fomar Friction przejmuje europejskie fabryki Federal Mogul
Właściciel Fomar Friction przejmuje europejskie fabryki Federal Mogul

Koncern MAT Holdings – właściciel marki Fomar Friction i globalny producent oraz dystrybutor produktów z branży motoryzacyjnej – przejmie kolejne fabryki w Europie (w Niemczech i Francji). Fabryki do tej pory należące do amerykańskiego koncernu Federal Mogul specjalizują się w produkcji części dla samochodów ciężarowych i osobowych. W ramach umowy przejęte zostało również centrum badań […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 19 lipca 2012, 8:10 0 0

szkoda że się sprzedali, ich klocki całkiem nieźle sie sprzedawały.

Odpowiedz