Wygrana w Le Mans dzięki klockom Brembo

, 28 czerwca 2012, 16:20

Podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans Corvette n°50 Larbre Competition zwyciężyła w kategorii GTE AM, dedykowanej dla pojazdów GT kierowanych przez amatorów. Zespół w dużej mierze zawdzięcza swój sukces klockom hamulcowym Brembo RB340, dzięki którym nie trzeba było zjeżdżać do boksów, by wymienić je na nowe. W ten sposób Corvette pokonała 329 okrążeń o łącznej długości 4423km ze średnią prędkością 205,7km/h.

W pierwszych godzinach, gdy wszystkie klocki były równie sprawne, Corvette nie utrzymywała się na czele wyścigu. Dopiero po 23 godzinach zespół Lamy/Bornhauser/Canal zdobył prowadzenie. Wcześniejszy lider wyścigu musiał zjechać do pit-stopu na wymianę klocków. Po raz pierwszy pojazd GTE wyposażony w klocki Brembo wygrał w Mens bez ich wymiany w czasie wyścigu.

Pedro Lamy przejechał najszybsze okrążenie w czasie 3:58.543 w czasie ostatnich godzin wyścigu. Nawet po blisko dobie jazdy, klocki RB340 zapewniały osiągi pozwalające na osiągnięcie dobrego czasu okrążenia.

Dowiedz się więcej

Cylinderki hamulcowe TRW najlepsze w testach
Cylinderki hamulcowe TRW najlepsze w testach

Cylinderki hamulcowe TRW zwyciężyły serię testów wytrzymałościowych, wyprzedzając konkurencję o 16 proc. i wykazując średni okres eksploatacji na poziomie miliona cykli. Ich trwałość to zasługa zastosowania innowacyjnego spojenia metal-guma w cylinderkach PCRVi. Takie spojenie redukuje wycieki mogące prowadzić do zanieczyszczeń części wewnętrznych i w efekcie skrócenia okresu eksploatacji. W badaniu porównawczym przeprowadzonym na zlecenie TRW […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!