Ponad milion Porsche fabrycznie zalanych Mobil 1

, 22 czerwca 2012, 14:05

Od 1996 roku ponad milion samochodów Porsche zostało fabrycznie zalanych olejem Mobil 1. W 2012 roku – wraz z pojawieniem się nowego Boxstera i rozpoczęciem sprzedaży wyczekiwanej 911 – strategiczna współpraca pomiędzy Porsche i Mobil 1 jest jeszcze bardziej widoczna.

Eksperci techniczni z Porsche AG wybrali jeden olej o lepkości 0W-40 do wszystkich zastosowań i dla wszystkich rynków na które trafiają Porsche. Samochody, które ścigają się w takich seriach wyścigowych jak Porsche Mobil 1 Supercup i Porsche Carrera Cup używają tych samych środków smarnych Mobil 1, co pozostałe auta Porsche.

Specjaliści Mobil 1 od początku uczestniczą w pracach nad nowym silnikiem, by stworzyć niezawodny motor o maksymalnych osiągach i wydajności. Pomaga w tym własny zespół specjalistów, zajmujących się opracowywaniem środków smarnych opartych na syntetycznej bazie olejowej.

– „Gratulujemy Mobil 1 tego osiągnięcia. Każdy silnik Porsche zanim opuści fabrykę jest zalewany olejem Mobil 1. Porsche rekomenduje olej Mobil 1 również do wymian serwisowych – ze względu na wysoką wydajność Mobil 1 i bez względu na warunku eksploatacji pojazdu” – powiedział Hans-Peter Deeg z Porsche AG, który odpowiada za płyny eksploatacyjne w układzie napędowym.

– „Porsche wyznacza standardy doskonałej wydajności, w której Mobil 1 ma swój udział. Wybierany przez mechaników, producentów samochodów i kierowców, Mobil 1 jest olejem dla każdego kierowcy, bez względu na warunki eksploatacyjne” – dodał Laurent T Fischer z ExxonMobil Lubricants and Specialties.

Dowiedz się więcej

Mobil 1 wesprze Porsche w wyścigach długodystansowych
Mobil 1 wesprze Porsche w wyścigach długodystansowych

Mobil 1 poinformował o przedłużeniu, trwającej od szesnastu lat współpracy z Porsche. Producent olejów będzie wspierał niemiecką markę podczas mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych – World Endurance Championship. Mobil 1 i Porsche AG przedłużają współpracę Porsche wraca do rywalizacji w klasie LMP1 (Le Mans Prototype 1) podczas mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych. Na mocy zawartego […]

Wymiana oleju silnikowego przed zimą – konieczność czy zabobon?
Wymiana oleju silnikowego przed zimą – konieczność czy zabobon?

Jednosezonowe oleje silnikowe to już przeszłość. Gdyby było inaczej, serwisy motoryzacyjne wraz z pierwszym śniegiem przeżywałyby oblężenie już nie tylko z powodu wymiany opon, ale również z konieczności wymiany oleju silnikowego na zimowy. Obecnie, producenci samochodów zalecają wymianę oleju silnikowego po przejechaniu odpowiedniej liczby kilometrów lub co najmniej raz w roku. Czy rekomendowane „raz w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 22 czerwca 2012, 18:34 0 0

taki olej na pewno dobry będzie w Polsce - tutaj jeździ bardzo dużo Porsche, szczególnie w mniejszych miejscowościach

Odpowiedz

Anonim, 25 czerwca 2012, 10:25 0 0

Polska języka trudna języka.

Odpowiedz