Przyjacielu mój, na czerwonym STÓJ! Czyli motoedukacja od najmłodszych lat

, 21 czerwca 2012, 16:25

Sieć ProfiAuto.pl wydała serię książek, z których dzieci dowiedzą się o tym, jak duży wpływ na bezpieczeństwo ma sprawny samochód i jak zachować się na drodze. Dostępne we wszystkich punktach sieci ProfiAuto.pl „Bajki na 4 koła” napisała Izabela Mikrut, a ilustracje stworzyła Emilia Pruchnicka. Sieć zamierza też dystrybuować książeczki przy okazji imprez motoryzacyjnych oraz akcji „Bezpieczny Maluch”.

Dwa wesołe autka uczą Anię i Marka, którzy zostali niedawno sąsiadami zasad bezpiecznego zachowania się na jezdni. Bohaterowie bajek, m.in: rak, tygrys, zebra i świnka wyjaśniają dzieciom np. dlaczego tłumik w aucie nie powinien warczeć, czemu poduszka powietrzna nie jest wypełniona pierzem i po co w samochodzie są błotniki.

– „Najważniejszym celem, jaki sobie postawiliśmy tworząc to nietypowe wydawnictwo, jest przekazanie dzieciom w zabawny i prosty sposób tego, jak duży wpływ na bezpieczeństwo ich i ich rodziny ma sprawny samochód oraz jak bezpiecznie zachowywać się w aucie i na drodze” – tłumaczy Łukasz Kopiec z ProfiAuto.pl.

Sieć od kilku lat wspiera projekt prewencyjny „Bezpieczny Maluch”, w czasie którego dzieci z katowickich przedszkoli dowiadują się m.in., jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, wypoczywać w górach i nad wodą, jak zachować się w czasie pożaru i jak udzielić pierwszej pomocy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 21 czerwca 2012, 19:04 0 0

OMG..

Odpowiedz

Anonim, 22 czerwca 2012, 12:34 0 0

od kilku lat.... yhym napewno Oo

Odpowiedz

Anonim, 22 czerwca 2012, 23:22 0 0

Eeetam. Bajki piszecie ;)

Odpowiedz

Anonim, 25 czerwca 2012, 18:55 0 0

czego się czepiacie?? Wreszcie ktoś wymyślił coś ciekawszego niż chiński kombinezon albo długopis.

Odpowiedz

Anonim, 27 czerwca 2012, 20:17 0 0

tylko przyklasnąć!!

Odpowiedz

Anonim, 30 czerwca 2012, 18:13 0 0

mi sie taka akcja podba.
pozdrawiam
G

Odpowiedz