UFI Filters rozszerza swoją działalność na Wschód

, 20 czerwca 2012, 12:51

Grupa UFI Filters otwiera nową fabrykę i biuro sprzedaży w Szanghaju. Tym samym, na całym świecie będzie istniało 17 zakładów produkcyjnych Grupy.

Grupa funkcjonuje na Dalekim Wschodzie pod marką Sofima Filter. By zapewnić szybką reakcję na rosnące potrzeby tamtejszego rynku, Grupa stworzyła spółkę Sofima Industrial Filters (Shanghai) Co. Ltd., która będzie zajmowała się produkcją systemów heavy duty oraz filtracji oleju hydraulicznego. Na 18 000 mkw. powierzchni zajmowanej przez spółkę 5 166 mkw. przeznaczono na produkcję, 5 000 mkw. stanowi przestrzeń magazynową, a ponad 2 400 mkw. zajmuje dział hydrauliczny. W 2013 roku planowane jest rozszerzenie przestrzeni produkcyjnej o kolejne 10 000 mkw.

W Szanghaju, oprócz produkcji, działa także nowoczesne, dobrze wyposażone laboratorium, gdzie będą prowadzone pomiary osiągów, niezależności, pojemności filtracyjnej filtrów, a także wydajności separacji wody oraz odporności na wibracje, ciśnienie i pęknięcie.

Sofima Trading China Co. Ltd. jest odpowiedzialna za niezależny rynek części zamiennych – przestrzeń biurowa zajmuje 1 000 mkw, zaś powierzchnia magazynowa – 9 000 mkw.

Spółka UFI Filters Shanghai Co. Ltd. została stworzona w 2004 roku i jest nowoczesnym zakładem, zajmującym się badaniami, rozwojem i produkcją systemów filtracyjnych. Na czterech kondygnacjach o łącznej powierzchni 41 000 mkw. pracuje ponad 600 osób.

Oprócz Szanghaju, Grupa UFI Filters jest również obecna od 2004 roku w północnych Chinach, od 2006 roku w Indiach, w Korei oraz w Tunezji (w Tunisie mieszczą się dwa zakłady Sofima). Planowana jest także budowa kolejnych fabryk – w Indiach i Tajlandii.

Dowiedz się więcej

Salvatore Torrisi dyrektorem generalnym UFI Filters
Salvatore Torrisi dyrektorem generalnym UFI Filters

Zarząd Grupy UFI Filters spa, pod przewodnictwem doktora Giorgio Girondiego, zaakceptował nominację pana Salvatore Torrisiego na stanowisko dyrektora generalnego. Zadaniem pana Torrisi będzie ukierunkowanie rozwoju Grupy UFI Filters w ścisłej kooperacji z zarządem, by zagwarantować wzmocnienie ekonomiczne spółki i poprawić jej obecność na rynkach wschodzących, a także koordynować działalność wielu fabryk w Europie, na Dalekim […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!