Goodyear prezentuje pierwszą oponę kategorii AA

, 4 czerwca 2012, 10:38

Goodyear zaprezentuje podczas targów REIFEN pierwsze koncepcyjne opony tej marki spełniające kryteria kategorii AA według nowych zasad etykietowania. Koncepcyjne opony EfficientGrip AA Edition wyprodukowane są w czterech rozmiarach. Opony osiągnęły jedne z najlepszych wyników w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni i oporów toczenia.

EfficientGrip AA Edition to produkt, który uzyskał najwyższą ocenę pod względem parametrów bezpieczeństwa i ochrony środowiska, określonych przez nową europejską klasyfikację opon w ramach etykietowania opon w UE , która 30 maja br. wchodzi w etap dobrowolnego stosowania. Etykiety, które pojawią się na oponach, będą podobne do istniejących oznaczeń klas energetycznych urządzeń gospodarstwa domowego, gdzie A oznacza najlepszą oponę w danej kategorii, a G najsłabszą. 

Podobnie jak etykiety stosowane w odniesieniu do urządzeń gospodarstwa domowego, oznakowanie opon wskazuje parametry, których najwyższy poziom przyczynia się do troski o środowisko naturalne. Umożliwiając redukcję zużycia paliwa przez pojazd, jednocześnie zmniejszamy emisję dwutlenku węgla. Etykiety zweryfikują także naszą umiejętność zaprojektowania opony, która osiąga najlepsze rezultaty nawet w trudnych warunkach, takich jak jazda na mokrej nawierzchni. Aby osiągnąć te cele, nasze Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu maksymalnie wykorzystało istniejące technologie oponiarskie, by uzyskać jedne z najlepszych ocen według nowej europejskiego systemu etykietowania opon. To wspaniałe osiągnięcie w dziedzinie inżynierii” – powiedział Hugues Despres, Dyrektor marki Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. 

Zgodnie z nowym schematem oznakowania, opony Goodyear otrzymały kategorię AA – uzyskały najwyższą ocenę zarówno pod względem efektywności paliowej, jak i przyczepności na mokrej nawierzchni.

Za sprawą etykietowania opon, które zacznie obowiązywać w Unii Europejskiej od 1 listopada br., konsumenci będą informowani o trzech ważnych parametrach ogumienia: oporach toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i poziomie emitowanego hałasu. Poziom głośności wyrażany jest w decybelach, którym towarzyszy wizerunek jednej, dwóch lub trzech fal dźwiękowych, przy czym jedna fala oznacza oponę najcichszą, a trzy fale – najgłośniejszą. Wszystkie opony będą oceniane według tych samych kryteriów.

Opony Goodyear EfficientGrip AA Edition będą prezentowane podczas REIFEN – europejskich targów branży oponiarskiej, które odbędą się w Essen w Niemczech, od 5 do 8 czerwca br., a także na imprezach targowych w innych europejskich krajach. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 7 czerwca 2012, 0:40 0 0

Ciekawe jak ta ekologia ma się do przyczepności na mokrym...bo nie od dziś wiadomo, że jak ma małe opory to raczej nie trzyma dobrze...no może w laboratorium...

Odpowiedz