NGK i CAIRE walczą z COVID-19

, 24 czerwca 2020, 5:00

Koncern NGK SPARK PLUG może pochwalić się biznesową intuicją. Przejawiła się ona m.in. przejęciem w 2018 r. firmy CAIRE Inc. – producenta urządzeń dostarczających tlen, który obecnie gra kluczową rolę w walce z koronawirusem (COVID-19).

Jako część swojej polityki rozwoju biznesu NGK SPARK PLUG inwestuje środki w rozwój produktów w trzech branżach, w których przewidywany jest wzrost: „środowisko i energia”, „samochody nowej generacji” oraz „medycyna”. Sektor medyczny firmy w Japonii rozwija się dynamicznie i dostarcza koncentratory tlenu już od 1999 r. Rosnący szybko popyt na przenośne koncentratory tlenu doprowadził do przejęcia firmy CAIRE Inc. (USA) i jej oddziałów Chart BioMedical Limited (UK) oraz Chart BioMedical (Chengdu) Co., Ltd (Chiny).

CAIRE mocno zwiększyła produkcję swoich urządzeń do tlenoterapii produkowanych pod markami: CAIRE, AirSep, HELiOS i SeQual, aby jak najszybciej odpowiedzieć na gwałtownie rosnący popyt na tego typu rozwiązania, ponieważ przydają się one w leczeniu większości ciężkich przypadków COVID-19. CAIRE była w stanie zaspokoić większość popytu – zwłaszcza na koncentratory tlenu, zbiorniki na ciekły tlen i generatory – poprzez dodanie zmian produkcyjnych i zwiększenie liczby godzin pracy w fabrykach w USA i Chinach oraz w ich systemach dystrybucji.

– Kiedy wirus COVID-19 zaczął się rozprzestrzeniać zauważyliśmy gwałtowny wzrost popytu na stacjonarne koncentratory tlenu, zbiorniki kriogeniczne i przemysłowe generatory tlenu ze strony naszych klientów z całego świata, a szczególnie od tych, którzy zapewniali pierwszą pomoc w czerwonych strefach pandemii. Nasza firma odpowiedziała na to rosnące zapotrzebowanie na urządzenia do tlenoterapii szybko i skutecznie – powiedział prezes a zarazem CEO firmy CAIRE Inc. Earl Lawson.

Poza zaangażowaniem firmy CAIRE Inc. koncern NGK SPARK PLUG przedsięwziął także inne kroki, aby wesprzeć walkę z pandemią. Do różnych instytucji medycznych na świecie przekazał środki ochrony osobistej: 37 000 maseczek, które były w posiadaniu firmy, jak również wyprodukowane we własnym zakresie w technologii 3D przyłbice, które oddano instytucjom medycznym w regionach, gdzie Grupa ma swoje siedziby.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!