Showroom Inter Cars SA

, 30 maja 2012, 16:06

W Centrum Logistycznym Inter Cars SA w Kajetanach powstało Centrum Szkoleniowo-Prezentacyjne, w postaci demonstracyjnego warsztatu zwanego Showroom. Składa się z dwóch modułów. Pierwszy prezentuje tematykę związaną z klimatyzacją, diagnostyką i geometrią, a drugi – tematy dotyczące pojazdów z silnikami Diesla.

– „Dział Wyposażenia Warsztatów firmy Inter Cars SA, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, stworzył warsztat demonstracyjny, będący ważną częścią Centrum Prezentacyjno-Szkoleniowego w Kajetanach. Celem projektu jest prezentowanie najnowszych urządzeń oraz przekazywanie wiedzy technicznej podczas szkoleń i prezentacji dedykowanych zarówno dla klientów, jak i przedstawicieli handlowych Inter Cars SA. Zapraszać będziemy wszystkie osoby, które chciałyby poznać w praktyce obsługę i możliwości oferowanych urządzeń i narzędzi” – mówi Krzysztof Marciniak, Kierownik Działu Wyposażenie Warsztatów.

Showroom wyposażony jest w najnowsze urządzenia John Bean do pomiaru geometrii, wykorzystujące technologię pełnego 3D, modele: V3D2X-CEL Lift, V3D1 Lite Lift. Za stanowisko pomiarowe służy 4-kolumnowy podnośnik diagnostyczny HYMAX II 4000 A marki ATT NUSSBAUM.

W warsztacie prezentowane są również:

  • urządzenia do układów klimatyzacji firmy TEXA (seria 7xx), które obsługuje czynnik chłodniczy R134a i R1234yf,
  • w pełni automatyczna wyważarka B9855-P oraz montażownica z dodatkowym ramieniem
  • T4500-24 BS PLUS marki John Bean,
  • profesjonalna instalacja sprężonego powietrza wykonana przez firmę AIRPRESS, która jest zasilana kompresorem śrubowym EVERT5,5/200,
  • oświetlenie wykonane zgodnie z obowiązującymi normami firmy LENA LIGHTING,
  • bębnowy wyciąg spalin marki NORFI,
  • klucze pneumatyczne oraz zwijadła Chicago Pneumatic,
  • wózki narzędziowe SONIC, HANS i TOPTUL.


Zakres prezentowanych urządzeń oraz tematyka szkoleń i prezentacji będą modyfikowane w zależności od oczekiwań klientów oraz kierunku rozwoju świata motoryzacji.


Dieselroom

W numerze 41 Wiadomości IC informowano o uruchomieniu Centrum Szkoleniowo-Prezentacyjnego w zakresie urządzeń i narzędzi do napraw aparatury wtryskowej nowoczesnych silników.

Na początku kwietnia 2012 r. pracownia została wyposażona w kolejne urządzenia i narzędzia do diagnostyki i napraw wtryskiwaczy Common-Rail. Pierwszym z nich jest elektroniczny próbnik wtryskiwaczy firmy Bosch EPS200A wraz z kompletem wyposażenia dodatkowego oraz zestaw narzędzi do napraw wtryskiwaczy CRI / CRIN (1 i 2 stopień) wraz z imadłami specjalnymi. Komplet ten uzupełnia profesjonalny stół warsztatowy z blatem ze stali nierdzewnej i oświetleniem, dedykowany do tego typu czynności. Alternatywnym urządzeniem, które już można obejrzeć i przetestować w siedzibie Inter Cars w Kajetanach jest próbnik firmy Magneti Marelli typu CRU2. Umożliwia on badanie wszystkich typów wtryskiwaczy Common-Rail z piezoelektrycznymi włącznie. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w system chemicznego płukania zmontowanych wtryskiwaczy pod wysokim ciśnieniem. Kolejnym elementem wyposażenia są wszelkiego rodzaju narzędzia przeznaczone do napraw silników z obszaru układów zasilania paliwem. Są to zestawy do wykręcania urwanych świec żarowych, wyciągania zapieczonych wtryskiwaczy oraz diagnostyki wtryskiwaczy zamontowanych na silniku.

Bezpłatne prezentacje przedmiotowych elementów wyposażenia „pracowni Diesela” prowadzone są po uprzednim umówieniu się z przedstawicielem handlowym jednego z naszych oddziałów.

Osoby zainteresowane prezentacjami i szkoleniami powinny skontaktować się z najbliższą filią Inter Cars lub bezpośrednio z adresem e-mail: systemy.wtryskowe@intercars.eu

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!