Kierunkowe klocki hamulcowe Brembo

, 3 czerwca 2020, 23:23

Klocki hamulcowe kierunkowe powstały, aby zwiększyć komfort hamowania. Zamontowanie ich niezgodnie z instrukcją może przynieść odwrotny skutek: zwiększyć hałas podczas hamowania, zwiększyć zużycie klocków i ograniczyć wydajność całego układu hamulcowego.

Przed montażem warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania lub przeczytać poniższe zalecenia.

Strzałki na płytce zapobiegającej hałasom w klockach Brembo oznaczają kierunek, w którym powinna obracać się tarcza, dlatego należy je wziąć pod uwagę podczas montażu klocków w korpusie zacisku.

Strzałka powinna być skierowana w tym samym kierunku, w którym obracają się koła podczas jazdy pojazdu.

Czasami zamiast strzałek możemy spotkać wielkie litery, L („left”, tj. strona lewa) lub R („right”, tj. strona prawa), które wskazują stronę samochodu, na której należy zamontować klocek.

Inne oznaczenia świadczące o kierunkowości klocka to nacięcia w kształcie półksiężyca na płytce zapobiegającej hałasom lub różnego rodzaju fazy wykonane na materiale ciernym klocka.

W tym pierwszym przypadku dobrze jest upewnić się, że nacięcie w formie półksiężyca znajduje się na stronie klocka, która jako pierwsza styka się z tarczą.

W drugim zaś przypadku specjalne fazowanie umożliwia lepsze dopasowanie się klocków podczas hamowania co znacząco ogranicza hałas poprawiając komfort użytkowania klocków Brembo. W trakcie montażu konieczne będzie zwrócenie uwagi, aby faza znajdowała się od strony natarcia tarczy.

 

We wszystkich przypadkach ważne jest przestrzeganie instrukcji montażu dostępnej w opakowaniu lub na stronie www.bremboparts.com w opisie szczegółowym klocka.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!