Opony Wrangler DuraTrac debiutują w europejskiej wersji

, 21 maja 2012, 15:52

Opony do jazdy terenowej Goodyear Wrangler DuraTrac zostaną wprowadzone do produkcji w Europie. Ten skonstruowany i opracowany w USA model jest przez wielu uznawany za jedną z wiodących opon do jazdy terenowej. Debiut europejskiej wersji tych opon, które będą produkowane w zakładzie Fulda w Niemczech to efekt rosnącego popytu na ogumienie do pojazdów do jazdy off-road, 4×4.

Goodyear Wrangler DuraTracPierwsze wyprodukowane w Europie opony Wrangler DuraTrac przeznaczone będą dla Land Rovera Discovery 4 i mają rozmiar 255/55R19 111S XL. Jest to opona stanowiąca wyposażenie dodatkowe, przeznaczona do jazdy terenowej i spełniająca wymogi programów Land Rover Experience Center.

Opony Goodyear Wrangler DuraTrac oferują szereg rozwiązań dla pojazdów klasy SUV i 4×4. Technologia TractiveGroove™ zwiększa trakcję w głębokim błocie i śniegu, a samooczyszczające się bloki barkowe bieżnika pomagają utrzymać podwyższoną przyczepność na ziemi, żwirze i w błocie. Ustawione pod wysokim kątem bloki bieżnika centralnego dodatkowo poprawiają trakcję i stabilność poprzeczną, jednocześnie redukując hałas. Ochraniacz felg pomaga zabezpiecza je przed przypadkowym uszkodzeniem o wysoki krawężnik. Opony są również przygotowane do stosowania kolców, zwiększających trakcję na lodzie w ciężkich zimowych warunkach.

Goodyear Wrangler DuraTrac„Goodyear Wrangler DuraTrac to wytrzymałe, wszechstronne opony oferujące trakcję zarówno na drodze, jak i poza nią. Są narzędziem, które pomoże przejechać przez najtrudniejsze tereny na Ziemi. Zastosowanie tych opon przez Land Rovera Discovery 4 to istotny dowód uznania dla solidnych parametrów Goodyear Wrangler DuraTrac i na drodze, i w terenie. Jesteśmy dumni oraz podekscytowani tą współpracą" – powiedział Hugues Despres, Dyrektor opon osobowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!