Dwucyfrowy wzrost wyników Grupy Bosch w Polsce

, 18 maja 2012, 14:23

Grupa Bosch w 2011 r. zwiększyła obroty w Polsce do 813 mln euro. To o 13,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Także pierwszy kwartał 2012 roku był okresem kontynuacji dwucyfrowego wzrostu obrotów. Firma przewiduje, że taka dynamika powinna utrzymać się do końca pierwszej połowy roku.

Fabryka Bosch w Hildesheim wyprodukowała pięciomilionowy rozrusznik Start-Stop. Popyt na tę technologię oszczędzania paliwa systematycznie rośnie od czasu rozpoczęcia produkcji seryjnej pod koniec 2007 roku.  Fot. Bosch– „Innowacyjna i kompleksowa oferta, uzupełniona fachowym doradztwem, jak również sprzyjający klimat inwestycyjny stanowią główne źródła sukcesu firmy Bosch w Polsce w 2011 roku” – podkreśliła podczas konferencji prasowej Krystyna Boczkowska, Prezes Zarządu
Robert Bosch sp. z o.o., reprezentująca Grupę Bosch w Polsce.

Obroty działu Techniki Motoryzacyjnej wzrosły o 14 proc., ale największy, bo aż 26-procentowy wzrost obrotów w 2011 roku odnotował dział Techniki Przemysłowej. Dział Dóbr Użytkowych i Technicznego Wyposażenia Budynków odnotował wzrost o 9 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Obecnie Grupa Bosch w Polsce zatrudnia łącznie 2 395 pracowników, tj. o 195 osób więcej niż w roku poprzednim.

Kontynuacja strategii

Bosch od 20 lat konsekwentnie wdraża strategię wzmacniania pozycji firmy w Polsce. Rok 2011 upłynął w Grupie Bosch w Polsce pod znakiem kontynuacji projektów i inwestycji rozpoczętych w latach wcześniejszych, w tym dalszej rozbudowy Centrum Kompetencyjnego IT w Warszawie czy uruchamiania produkcji nowych komponentów w Fabryce Układów Hamulcowych we Wrocławiu. W sumie w 2011 roku nakłady na inwestycje w środki trwałe w spółkach Grupy w Polsce wyniosły 23 mln euro.

Dział Części Samochodowych zakończył w 2011 roku realizację unijnego projektu szkoleń dla sieci warsztatów serwisowych – przeszkolono ponad 2 000 osób z około 200 warsztatów w całej Polsce.

Rozwój Grupy Bosch na świecie

Firma Bosch jako pierwsza na świecie skonstruowała i wprowadziła system ESP wnosząc tym samym ogromny wkład w poprawę bezpieczeństwa pojazdów na drodze. W tym roku poziom produkcji systemów stabilizacji toru jazdy osiągnął 75 milionów.  Fot. BoschW 2011 roku, pomimo osłabienia koniunktury na świecie, Bosch odnotował 9-procentowy wzrost – wyższy od oczekiwanego. Zysk firmy przed opodatkowaniem był równy 2,6 mld euro. W 2011 roku Bosch umocnił pozycję rynkową wszystkich trzech działów przedsiębiorstwa. Największy z nich, Technika Motoryzacyjna, osiągnął w 2011 roku obroty w wysokości 30,4 mld euro (o 8,2 procent więcej niż w 2010 r.). Wraz z rozwojem działalności w roku 2011, zwiększyło się zatrudnienie w spółkach Grupy Bosch na świecie – 1 stycznia 2012 wyniosło ono 302 500 pracowników, o 19 000 więcej niż w roku 2010.

W 2012 roku Grupa Bosch spodziewa się 3-5 procentowego wzrostu obrotów. Firma planuje przeznaczyć ponad 3 mld euro na inwestycje w środki trwałe.
 

Dowiedz się więcej

System rozpoznawania zmęczenia Bosch w Passacie Alltrack
System rozpoznawania zmęczenia Bosch w Passacie Alltrack

System rozpoznawania zmęczenia kierowcy firmy Bosch znalazł zastosowanie w kolejnym modelu samochodu. Układ będzie chronił kierowców VW Passata Alltrack przed doprowadzaniem do wypadków spowodowanych przemęczeniem. Nim kierowca zaśnie za kierownicą, pojawiają się charakterystyczne objawy. Spadek koncentracji i zmęczenie mają wpływ na kierowanie pojazdem i wydłużają czas reakcji kierowcy. Pogorszeniu ulegają funkcje motoryczne, kierowanie pojazdem staje […]

ESP obowiązkowy dla nowych modeli samochodów
ESP obowiązkowy dla nowych modeli samochodów

Układ stabilizacji toru jazdy staje się wyposażeniem seryjnym samochodów. Zgodnie z nowymi przepisami Unii Europejskiej, mającymi na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, wszystkie samochody, które otrzymają homologację po 1 listopada 2011 roku będą musiały być wyposażone w ESP. Z dniem 1 listopada 2011 wszystkie nowe samochody osobowe i lekkie pojazdy użytkowe, które otrzymały świadectwo homologacji […]

Promocja Bosch w Auto-Partner Gdańsk
Promocja Bosch w Auto-Partner Gdańsk

W firmie Auto-Partner Gdańsk trwa promocja produktów marki Bosch pod hasłem „Zostań łowcą nagród”. Na „łowców” czekają m.in. bony na wyposażenie warsztatowe, zestawy walizek oraz laptopy. Zakupy produktów marki Bosch będą nagradzane w zależności od miejsca w rankingu linii tej marki. Łowcy 1° Zakupy powyżej 5 000zł netto – pierwszych sześciu klientów w rankingu – do […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 19 maja 2012, 16:48 0 0

A nic nie piszą o Mariuszu M.

Odpowiedz