Druga generacja opony całorocznej Bridgestone – Weather Control A005 EVO

, 25 maja 2020, 12:41

Nowa A005 EVO została tak zaprojektowana, aby przez cały rok zapewniać bezpieczeństwo oraz poprawić parametry opony na śniegu.

Konstrukcja wewnętrzną opony ma zapewniać równomierne zużycie A005 EVO o każdej porze roku. Bridgestone Weather Control A005 EVO oferuje tę samą długość życia opony co letnie modele Bridgestone klasy premium. W porównaniu do poprzedniego modelu, w zimowych warunkach nowa A005 EVO według producenta ma zapewniać 3% lepszą przyczepność na śniegu, krótszą o 3% drogę hamowania na ośnieżonej nawierzchni, o 4% skuteczniejszą trakcję w slalomie. Opona posiada pełne oznakowanie zimowe – 3 Peak Mountain Snow Flake (3PMSF).

Bridgestone Weather Control A005 EVO posiada klasę A w przyczepności na mokrej nawierzchni oraz klasy B/C pod względem oporu toczenia na etykiecie UE.

Opona Bridgestone Weather Control A005 EVO będzie dostępna na rynku od lipca 2020 r. w 94 rozmiarach, od 15”-21”, które pasują do większości aut osobowych i SUV-ów. W ofercie znajdzie się osiem popularnych rozmiarów wyposażonych w technologię DriveGuard Run-Flat Technology (RFT), dzięki której w przypadku uszkodzenia opony, kierowcy zachowują kontrolę nad pojazdem i mogą przejechać nawet 80 km przy prędkości do 80 km/h.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!