Wkład Dayco w walkę z koronawirusem

, 9 kwietnia 2020, 13:34

Dayco wykorzystał swoje możliwości produkcyjne, aby pomóc osobom cierpiącym w wyniku pandemii Covid-19, przekształcając istotny element łatwo dostępnej maski ​​do nurkowania w ratujący życie respirator.

Adaptacja maski, zwykle dostarczanej za pośrednictwem sklepu sportowego Decathlon, jest pomysłem zespołu projektowego, w tym włoskiej firmy konsultingowej Isinnova – łącznie ośmiu osób i kilku partnerów. Ich współpraca pozwoliła przekształcić maskę pierwotnie przeznaczoną do zajęć rekreacyjnych w niezbędny zasób, który jest już używany w szpitalach w północnych Włoszech i przez Włoski Czerwony Krzyż.

Uznając wartość inicjatywy pomagającej ratować życie, Dayco wykorzystała okazję do wyprodukowania kluczowego elementu – Charlotte Valve – który umożliwia przekształcenie wspomnianej maski w medyczne urządzenie oddechowe i produkuje ją na drukarkach 3D w swojej fabryce San Bernardo d’Ivrea w północnych Włoszech.

– Decyzja uczestniczenia w walce z tym strasznym wirusem była dla nas oczywista. Dayco dysponuje zarówno zapleczem, jak i parkiem maszynowym niezbędnym do stworzenia Charlotte Valve w wymaganej liczbie, a także ma obowiązek reagowania na społeczne problemy krajowe i międzynarodowe. – powiedział prezes Dayco Global Powertrain Operations, Michael Weiss. – Jesteśmy teraz w kontakcie ze szpitalami Ivrea i San Giovanni Bosco oraz Czerwonym Krzyżem, by pomóc w dystrybucji przedmiotu, który można szybko i łatwo zainstalować, a w konsekwencji, przekształcić go w urządzenie ratujące życie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!