Nowe funkcje wyszukiwania w katalogu ProfiAuto

, 30 marca 2020, 13:22

Zmiany w katalogu ProfiAuto – użytkownicy zyskali nowe opcje wyszukiwania produktów. Wybór konkretnych towarów jest teraz bardziej precyzyjny. Części i produkty można znaleźć m.in. po frazie lub elemencie nazwy.

Nowości w wyszukiwarce części

– Przedstawiciele branży potrzebują nowoczesnych narzędzi katalogowych, które pozwolą im szybko i precyzyjnie zidentyfikować niezbędne elementy. W katalogu ProfiAuto dostępna jest teraz opcja wyszukiwania tekstowego. Dzięki niej użytkownik otrzyma wyniki nie tylko po wpisaniu nazwy ProfiBiznes lub TecDoc interesującego go produktu, ale też jej części. Pomoże to szybko odnaleźć konkretne produkty w bardzo szerokim asortymencie – mówi Mikołaj Gładki, kierownik pionu danych katalogowych Moto-Profil.

Dzięki zmianom wprowadzonym w katalogu ProfiAuto wystarczy wpisać jeden z elementów nazwy, referencji czy nawet jeden z parametrów. Algorytm przeszuka obszerną bazę danych, wyświetlając listę kategorii, w których odnalezione zostały wpisane frazy. Takie rozwiązanie pozwala także na wykorzystanie w wyszukiwarce nazw standaryzowanych TecAlliance. To szczególnie ważne dla użytkowników zagranicznych, którzy mogą wpisywać zapytania w swoich ojczystych językach.

Jak podkreślają specjaliści, kluczowe jest bieżące dostosowywanie mechanizmów wyszukiwania. Wyzwaniem jest przede wszystkim liczba kategorii, do których przyporządkowane są poszczególne części. Rozwiązanie stanowi uzupełnianie standardowych nazw towarów o nazwy i opisy szczegółowe, nadawane m.in. przez product managerów poszczególnych firm i doskonalenie możliwości ich przeszukiwania.

– Z katalogu ProfiAuto korzysta dziennie 15 tys. użytkowników, wykonujących ponad 135 tys. wyszukiwań różnego rodzaju. Uważnie wsłuchujemy się w opinie naszych użytkowników i na bieżąco doskonalimy funkcjonalności. W branży motoryzacyjnej szczególnie ważne jest poprawne sortowanie wyników i precyzja wyszukiwania. – komentuje Mikołaj Gładki.