Warsztaty zwolnione ze składek ZUS przez 3 miesiące?

, 25 marca 2020, 12:45

Według najnowszych doniesień, w przygotowanej przez rząd Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców znajdzie się zapis o zwolnieniu mikrofirm z płacenia składek ZUS na okres 3 miesięcy. Mikrofirmy to przedsiębiorstwa zatrudniające do 9 pracowników, co oznacza, że w grupie zwolnionych znalazłaby się większość warsztatów samochodowych.

Co ważne, według najnowszych informacji, zwolnienie z płacenia składek nie byłoby zależne od wykazanego spadku przychodów. Zostałyby nim z urzędu objęte wszystkie małe przedsiębiorstwa.

Ostateczny kształt rządowej Tarczy Antykryzysowej nie jest nadal znany. W jej ramach przygotowywane są także zwolnienia podatkowe dla większych firm. Trwają konsultacje w tej sprawie. O planach zwolnienia mikrofirm z płacenia składek ZUS przed 3 miesiące poinformował dziś rano na Twitterze Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, Łukasz Schreiber. Z ulgi będą mogli skorzystać także samozatrudnieni, jednak tylko jeżeli ich przychody nie będą wyższe ni 15 600 zł. Nie podano jednak, jakiego okresu dotyczyć będzie ten limit.

W jakim stopniu zwolnienie z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące pomoże Waszym firmom w dobie kryzysu? Podzielcie się opiniami w komentarzach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Andy, 26 marca 2020, 8:45 1 -1

Od dwóch tygodni tylko dużo się mówi nie ma żadnej pomocy, kto nie ma na ZUS i tak nie zapłaci i już powinny być jakieś postanowienia w tej sprawie. Za chwilę z urzędu ZUS zacznie ścigać za niepłacenie składek na ubezpieczenie, zawiesi płacenie za zwolnienia tym którzy mają zaległości.

Odpowiedz

Redzi, 26 marca 2020, 11:57 1 0

Mamy koniec marca, decyzji brak a płatność do 15 kwietnia... Tylko z czego? Brak klientów, umówieni odwołują wszelkie wizyty, nie z powodu strachu przed zakażeniem - boją się o kasę! Prawdopodobnie, najlepszym wyjściem będzie zwolnić ludzi i zawiesić działalność z dniem 31 marca. Ludzie na pośredniak a składki może kiedyś się zapłaci.

Odpowiedz