Wpływ pandemii na działalność Inter Cars – komunikat giełdowy

, 25 marca 2020, 8:34

Grupa Inter Cars dokonała oceny wpływu skutków pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na swoją działalność operacyjną, przychody ze sprzedaży oraz wyniki finansowe.

Treść opublikowanego raportu można znaleźć poniżej:

Zarząd Inter Cars S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”), informuje, że zgodnie z dokonaną na dzień 24 marca 2020 r. oceną, skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz działań poszczególnych państw, na których terytorium podmioty Grupy Kapitałowej Inter Cars prowadzą działalność operacyjną, podjętych w celu ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa, będą mieć istotny wpływ na poziom przychodów ze sprzedaży podmiotów Grupy Kapitałowej Inter Cars oraz wynik finansowy Spółki w pierwszym kwartale 2020 r. Zarząd Spółki informuje również, że wg stanu na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego podmioty Grupy Kapitałowej Inter Cars prowadzą działalność operacyjną na wszystkich rynkach geograficznych.

Ponadto, Zarząd Spółki spodziewa się, że ww. czynniki mogą mieć również istotny wpływ na poziom przychodów ze sprzedaży podmiotów Grupy Kapitałowej Inter Cars oraz wynik finansowy Spółki w kolejnych kwartałach 2020 r.

Zarząd Spółki szacuje, że spadek miesięcznych przychodów ze sprzedaży podmiotów Grupy Kapitałowej Inter Cars za marzec 2020 r. wyniesie około 15% (r/r). W pozostałym zakresie Zarząd Spółki, biorąc pod uwagę dynamiczną i zróżnicowaną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz działaniami poszczególnych państw, a także brak w pełni wiarygodnych danych odnośnie oczekiwanego okresu występowania ww. czynników, a także ich skutków społeczno-gospodarczych, nie jest w stanie obecnie precyzyjnie wskazać zakresu wpływu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na poziom przychodów ze sprzedaży podmiotów Grupy Kapitałowej Inter Cars oraz wynik finansowy Spółki.

Szczegółowe informacje na temat miesięcznych przychodów ze sprzedaży Zarząd Spółki będzie przekazywał zgodnie z dotychczasową praktyką.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

ICek, 25 marca 2020, 19:19 0 0

Ciężko mają na pewno. Przy tak potężnych kosztach (strukturach) firmy zarobić na to wszystko to nie lada wyzwanie. Być może spora redukcja w zakresie pracowników + spora podwyżka cen ?

Powodzenia. Trzymam kciuki

Odpowiedz

Anonim, 27 marca 2020, 6:32 0 0

Spadek akurat 15% gratuluję

Odpowiedz