Konkurs HEPU Germany – wyniki

, 3 kwietnia 2020, 9:17

Dawniej płyny do układu chłodzenia dzieliliśmy na niebieskie, potocznie mówiąc „do starych aut” i czerwone „do tych nowszych”. Obecnie płyny, podobnie jak olej silnikowy, muszą być dopasowane do danego silnika. Czy wiesz dlaczego? Przedstawiamy wyniki naszego konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie, należało odpowiedzieć na jedno pytanie:

Dlaczego płyn do układu chłodzenia musi być dopasowany do danego silnika? Wyjaśnij w maksymalnie 3 zdaniach.

Konkurs trwał od 26 marca do 1 kwietnia 2020 roku. Zapoznaj się z regulaminem >

Spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi, konkursowe jury wybrało 3 najlepsze, których autorzy otrzymają nagrody. Są to zestawy gadżetów mechanika od HEPU Germany, a w każdym z nich:

  • Wyprodukowany w Polsce tradycyjną metodą kubek emaliowany.
  • Narzędzie wielofunkcyjne ze stali nierdzewnej ze szczypcami uniwersalnymi, piłką do drewna, nożem, śrubokrętem płaskim (3mm i 5mm) i krzyżakowym, elementem do podważania gwoździ, podwójnym otwieraczem do butelek, otwieraczem do puszek i pilnikiem.
  • Scyzoryk wielofunkcyjny ze składaną głownią, wbudowanym korkociągiem, otwieraczem do butelek, śrubokrętem gwiazdkowym, pilniczkiem i nożyczkami.
  • Rękawice robocze.

Lista zwycięzców:

  • Konrad Ryngwelski
  • Arkadiusz Szmit
  • Piotr Płuciniczak

Nagrody zostaną wysłane kurierem. Zwycięzcom gratulujemy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

roman cykowski, 26 marca 2020, 13:08 2 -1

Ze względu na rodzaj materiału z jakiego wykonany jest silnik, rodzaju pompy płynu chłodzącego i temperatury otwarcia termostatu.

Odpowiedz

Olil, 26 marca 2020, 17:01 3 0

Ja chcę taki kubek!!!!

Odpowiedz

Patryk.J, 27 marca 2020, 14:38 0 0

Każdy nowoczesny silnik ma swoją określone parametry pracy także ciepłote . Płyn chlodniczy musi ja spełniać .czyli musi dodawać ale także utrzymywać określone ciepło.

Odpowiedz

MarcinW., 30 marca 2020, 18:02 0 0

Płyn spełnia rolę smarowania np. Pompy wody, układy są teraz bardziej rozwinięte i mają micro obiegi więc musi zapobiegać korodowaniu układu chłodzenia i musi mieć zwiększoną temperate wrzenia, emisja spalin. ;)

Odpowiedz

Mr.charles, 1 kwietnia 2020, 1:01 0 0

Każdy silnik jest projektowany do jakiegoś celu. zależnie od projektu jest potrzebna każda część, również chłodzenie takiego silnika. Więc ciecz chłodząca nie może być obojętna, musi mieć swoje parametry działania .

Odpowiedz

Łukasz Chmielowski, 1 kwietnia 2020, 2:21 0 0

W dzisiejszych czasach silniki nie są pancerne jak kiedyś, ich parametry są bardzo mocno podniesione, nikogo nie dziwi 100hps z jednego litra pojemności, dlatego też płyn chłodniczy musi bardzo dobrze odprowadzać ciepło i mieć bardzo małe tarcie, by pompa wody nie zużywała się zbyt szybko.

Odpowiedz

Redakcja, 1 kwietnia 2020, 7:59 2 0

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkurs@motofocus.pl

Odpowiedz

Konrad, 16 kwietnia 2020, 15:47 2 0

Paczka dziś dotarła dziękuję bardzo

Odpowiedz