Koronawirus: Koncern FCA wyłącza europejskie zakłady na 2 tygodnie

, 16 marca 2020, 9:32

Kierownictwo koncernu Fiat Chrysler Automobiles, w poniedziałek rano, poinformowało o wstrzymaniu produkcji w większości europejskich zakładów do 27 marca. Decyzja ma związek z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa.

FCA stwierdziła, że produkcja ich zakładów zostanie wstrzymana na najbliższe dwa tygodnie w zakładach w Melfi, Pomigliano, Cassino, Mirafiori, Grugliasco i Modenie we Włoszech. Zamknięte zostaną także serbski zakład Kragujevac oraz polski zakład w Tychach.

Grupa stwierdziła, że zamrożenie działalności pomoże jej w szybkim wznowieniu produkcji, gdy warunki rynkowe na to pozwolą. Decyzja FCA jest powiązana z podobnym działaniem producenta samochodów Ferrari, który postanowił o zamknięciu swoich fabryk w związku z pojawiającym się na rynku niedoborem części niezbędnych przy produkcji.

Włochy są najbardziej dotkniętym pandemią krajem europejskim i pierwszym, który wprowadził blokadę na terenie całego kraju, która została powielona przez Hiszpanię i w mniejszym stopniu, przez Francję. Włochy zamknęły szkoły, sklepy, restauracje i zakazały wszelkich innych podróży, zezwalając jednocześnie przedsiębiorstwom na kontynuowanie działalności, pod warunkiem, że przestrzegają one surowych środków bezpieczeństwa.

Coraz więcej producentów decyduje się na zawieszenie produkcji. Na krok taki zdecydowało się między innymi Brembo, o czym informujemy pod poniższym linkiem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!