Czyste powietrze i paliwo – kompletna oferta filtrów marki Eurorepar

, 18 marca 2020, 23:26

Znana w ponad 50 krajach marka Eurorepar posiada asortyment części wielu grup produktowych. Jednym z najlepiej rozwiniętych segmentów jej oferty są filtry. W gamie produktów znajdziemy filtry oleju, paliwa, powietrza, a także przeciwpyłkowe dla większości pojazdów poruszających się po drogach Europy.

Idzie wiosna, czas na wymianę filtra kabinowego

Eurorepar oferuje pełną gamę atrakcyjnych w relacji cena/jakość filtrów do samochodów osobowych. Warsztaty współpracujące z Eurorepar mogą oferować swoim klientom szeroki wybór asortymentu w ramach jednej marki.

Szczególnie rozwijaną w ostatnim czasie grupą produktową Eurorepar są filtry przeciwpyłkowe (kabinowe). Ich regularna wymiana jest szczególnie istotna dla zdrowia oraz komfortu kierowcy i pasażerów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że powietrze w kabinie pojazdu może być nawet pięciokrotnie bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Filtr przeciwpyłkowy redukuje poziom zanieczyszczeń we wnętrzu. W gamie Eurorepar dostępne są dwa typy takich filtrów:

  • filtr standardowy (polenowy): zatrzymuje kurz i inne szkodliwe cząstki,
  • filtr węglowy (z aktywnym węglem): bardziej zaawansowany, oprócz cząstek zatrzymuje gazy i nieprzyjemne zapachy z zewnątrz.

Wszystkie filtry posiadają niezbędne certyfikaty 9001 oraz IATF 16949. Niezależne testy potwierdziły, że wykazują wysoką zdolność do separowania nawet najmniejszych cząstek o rozmiarach między 0.5 a 1 µm, a także zachowują swoje parametry w całym zalecanym okresie eksploatacji. W ofercie Eurorepar znajduje się 191 referencji filtrów przeciwpyłkowych, co odpowiada za pokrycie aż 90% parku samochodów w Europie. Filtry przeciwpyłkowe to nie tylko szansa na dodatkowy zarobek dla warsztatu, ale także troska o bezpieczeństwo (parujące szyby) i zdrowie klienta (zużyty filtr nie zatrzymuje znaczącej ilości cząstek stałych, drobnoustrojów, alergenów i bakterii).

Jak często należy wymieniać filtr kabinowy? Powinno się to robić przynajmniej raz w roku, co maksymalnie 15 tys. km. Warto sprawdzić poprzednią datę wymiany filtra podczas wizyty klienta w warsztacie.

Filtr powietrza – regularna wymiana to klucz do sprawności silnika

Rolą filtra powietrza jest oczyszczanie powietrza w układzie dolotowym i tłumienie hałasów związanych z zasysaniem go przez silnik. Jego zadaniem jest również wstępne nagrzanie powietrza w układzie dolotowym i regulacja temperatury. Ta regulacja ma kluczowe znacznie, ponieważ wpływa na działanie silnika i skład emitowanych przez niego spalin. Wkład filtra powietrza, który nie zostanie wymieniony w odpowiednim czasie zmniejsza swoją przepustowość, przez co mieszanka paliwowo – powietrzna wzbogaca się. Powoduje to wzrost emisji zanieczyszczeń i ograniczenie mocy silnika. Obecność filtra powietrza w pojeździe ma za zadanie także maksymalnie ograniczyć możliwość wnikania wody i pyłu do układu dolotowego silnika.

Oferta filtrów powietrza Eurorepar zapewnia aż 91% pokrycie rynku, dzięki obecności w ofercie 441 pozycji katalogowych. Wkłady filtrów są dopasowane do konkretnych modeli pojazdów, z uwzględnieniem różnych wersji silnikowych.

Filtry z gamy Eurorepar oferują najwyższy stopień szczelności konstrukcji, dzięki uszczelce wykonanej z poliuretanu. Wyklucza ona niekontrolowany przepływ powietrza pomiędzy stroną zanieczyszczoną i oczyszczoną. Filtry są także odporne na wpływ czynników zewnętrznych, termicznych oraz substancji chemicznych. Odznaczają się bardzo wysokim stopniem separacji zazwyczaj wyższym niż 99,5%.

Jak często należy wymieniać filtr powietrza? Zaleca się robić to co 15-20 tys. km (w zależności od modelu pojazdu) lub raz do roku, jeżeli przebieg ten nie zostanie osiągnięty. Nie należy czyścić filtrów powietrza sprężonym powietrzem. Jego ciśnienie powoduje rozdzielanie plisów medium filtracyjnego, co sprawia, że zanieczyszczenia mogą przedostać się do silnika. Jedynym zalecanym rozwiązaniem jest wymiana wkładu filtra na nowy.

Filtry paliwa – rewelacyjne pokrycie rynku w ramach jednej marki

Oferta marki Eurorepar obejmuje także filtry paliwowe, zapewniając pokrycie parku pojazdów w Europie na poziomie 94% dla silników benzynowych i aż 98% w przypadku silników diesla. Są to produkty o sprawdzonej jakości, opatrzone międzynarodowymi certyfikatami. Filtry paliwa usuwają zanieczyszczenia, osady lub rdzę obecną w postaci zawiesiny w paliwie lub przedostające się do zbiornika paliwa podczas tankowania. Separują także wodę obecną w paliwie.

Filtry do silników benzynowych Eurorepar to 46 pozycji katalogowych w korzystnym stosunku jakości do ceny. W ofercie znajdują się zarówno filtry do silników gaźnikowych, jak i wyposażonych w układy wtryskowe. Filtry do silników z układami wtryskowymi charakteryzują się wysoką skutecznością filtracji, która wynosi od 5 do 7 mikronów (μm).

Na ofertę filtrów do silników diesla Eurorepar składa się 185 pozycji katalogowych, wśród których znaleźć można różne typy produktów: filtry wkręcane („spin-on”), filtry zanurzeniowe (wkłady) oraz filtry nakręcane (moduły filtrujące). Wyposażone są w media mieszane lub syntetyczne. Obok standardowych filtrów wymiennych, dostępne są także modele z czujnikiem obecności wody, odstojnikiem opróżnianym śrubą spustową, wbudowanym zaworem zwrotnym lub podgrzewaczem elektrycznym. Eurorepar oferuje filtry do diesla z wbudowanym metalowo-plastikowym monoblokiem nowej generacji, by sprostać  wymaganiom technologii stosowanych we współczesnych silnikach. W przypadku nowoczesnych układów wtrysku, nawet cząsteczki o wielkości 5 – 20 μm mogą spowodować poważną awarię silnika, dlatego ich separacja jest tak ważna.

Jak często należy wymieniać filtr paliwa? W tym zakresie należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta pojazdu. Wymiana powinna mieć miejsce zgodnie z planem przeglądów okresowych zalecanym przez producenta. Wyjątkiem są sytuacje awaryjne, których konsekwencją jest uszkodzenie lub zapchanie filtra. Pamiętać należy również o tym, że filtr paliwa należy bezwzględnie wymienić po wymianie pompy paliwa. Możliwe konsekwencje zatkania filtra paliwa to m.in. utrata mocy silnika, przerywany dopływ paliwa lub jego brak, wewnętrzna korozja podzespołów silnika, a także wzrost zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

 

Warto podkreślić, że marka Eurorepar posiada także szeroką gamę filtrów oleju silnikowego. Aby zapoznać się z pełną ofertą wystarczy wejść na stronę www.eurorepar.com/PL-pl/
Znajdują się tam także informacje na temat innych produktów z szerokiej oferty Eurorepar, obejmującej ponad 12 000 części do samochodów różnych marek.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!