Mahle z dostępem do diagnostyki FCA

, 27 lutego 2020, 13:20

Koncern FCA jako pierwszy producent samochodów zastosował bramy bezpieczeństwa w swoich intefejsach OBD. Użytkownicy narzędzi diagnostycznych MAHLE TechPRO i BRAIN BEE Connex, na mocy specjalnego porozumienia, uzyskali bezproblemowy dostęp do serwerów FCA, gdzie mogą znaleźć informacje serwisowe i diagnostyczne.

Bramy bezpieczeństwa zostały wymyślone po to, aby zablokować do nich dostęp osobom niepowołanym, które mogły uzyskać dostęp do funkcji bezpieczeństwa, poprzez wykorzystanie protokołów diagnostycznych. FCA zareagowało na ten problem bardzo szybko – od czasu wprowadzenia zabezpieczeń poprzez złącze OBD można odczytać dane, ale użytkownicy nie mogą zapisywać ani usuwać błędów. Zmiany w systemach pojazdów były wcześniej możliwe jedynie przy użyciu oryginalnych testerów FCA.

– Warsztaty będą mogły zakupić od nas dostęp w formie rocznej subskrypcji, a następnie uzyskać dostęp do portalu FCA. Wszystkie odpowiednie dodatki diagnostyczne będą wówczas dostępne i można je będzie w pełni wykorzystać. Użytkownicy będą mogli pracować z narzędziem diagnostycznym firmy MAHLE jak zwykle, szybko przełączając się na serwer FCA w celu pobrania certyfikatu wymaganego do niektórych funkcji serwisowych – wyjaśnił Joachim Schneeweiss, kierownik sprzedaży w regionie EMEA w MAHLE Aftermarket Service Solutions.

MAHLE rozszerza swoje portfolio o nowe rozwiązania serwisowe chcąc zaproponować nie tylko części, ale także rozwiązania technologiczne. Firma, która w 2020 roku obchodzi setną rocznicę istnienia, chce wspierać swoich klientów narzędziami diagnostycznymi i sprzętem serwisowym, szkoleniami, a także informacjami na temat napraw i konserwacji (RMI) .

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!