Rozszerzona paleta narzędzi ContiTech

, 7 marca 2012, 10:34

Firma ContiTech Power Transmission Group rozszerzyła ofertę specjalistycznych narzędzi serwisowych do samochodów osobowych. Oprócz walizki narzędziowej Tool Box V01, przeznaczonej specjalnie do wymiany pasów rozrządu w silnikach VW, dostępny jest także zestaw Elast Tool F01 do montażu elastycznych pasów wielorowkowych w silnikach Forda i Volvo, Laser Tool do pomiaru prostoliniowości kół pasowych oraz walizka Tool Box OAP, gdzie znaleźć można narzędzia do montażu sprzęgieł jednokierunkowych alternatora.

Narzędzie do wymiany pasów elastycznych

Narzędzia ContiTechMontaż elastycznych pasów wielorowkowych w niektórych silnikach Forda i Volvo nie jest prosty. Pomoc zapewnia tutaj narzędzie Elast Tool F01. Przy jego użyciu możliwa jest
bezproblemowa wymiana elastycznych pasów wielorowkowych w modelach Ford Focus, CMax i Mondeo 1.4/1.6l (benzynowy) oraz Volvo S40, C30 i V50 1.6l (benzynowy). Montaż z
użyciem podstawowych narzędzi uniwersalnych nie jest możliwy, ponieważ pas ma tendencję do ześlizgiwania się z koła pompy wody.

Laser do precyzyjnego pomiaru prostoliniowości napędu

Laser firmy ContiTech mierzy niezawodnie i dokładnie, czy wszystkie koła napędu pasowego pracują prostoliniowo. Za pomocą Laser Tool szybko i niezawodnie rozpoznamy błędy ustawienia elementów napędów pasowych, których wadliwie ustawione koła pasowe są często przyczyną niepożądanych hałasów lub przedwczesnego zużycia pasów napędowych.

Montaż sprzęgieł jednokierunkowych alternatora

Na potrzeby montażu sprzęgieł jednokierunkowych alternatora firma ContiTech zaprojektowała walizkę narzędziową Tool Box OAP. Zawiera ona różne komplety specjalistycznych kluczy do sprzęgieł alternatora i jest przystosowana do wielu popularnych typów pojazdów.

Na stronie www.contitech.de/aam-pl w zakładce download są dostępne ulotki informujące o tych produktach.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!