Nowa opona w gamie Bridgestone Potenza

, 2 marca 2012, 16:36

Do gamy opon sportowych Bridgestone Potenza dołączył nowy model – Adrenalin RE002. Opona jest przeznaczona głównie do jazdy po suchej nawierzchni, jednak zapewnia bezpieczeństwo także podczas jazdy w trakcie opadów.

Opona Bridgestone Potenza Adrenalin RE002– „Dzięki rozszerzeniu oferty o nowe opony Potenza Adrenalin RE002 wierzymy, że będziemy w stanie przyciągnąć nowych klientów . W przypadku nowej opony Jesteśmy zorientowani na entuzjastów motoryzacji, którzy uwielbiają sportowe wrażenia i poszukują alternatywy dla opon standardowych.” – tłumaczy Tomio Fukuzumi, Dyrektor ds. Opon Osobowych w Bridgestone Europe.

Model S001 pozostaje flagowym produktem przeznaczonym dla luksusowych samochodów o wysokich osiągach. Adrenalin RE002 to z kolei opony czysto sportowe przeznaczone na rynek wtórny, osiągające bardzo dobre wyniki na suchych nawierzchniach. Głównym założeniem jej konstruktorów było zapewnienie natychmiastowej reakcji na działanie układu kierowniczego, niezależnie od tego, czy są zamontowane w tuningowanym samochodzie, dwuosobowym roadsterze, czy standardowym sedanie.

Przeznaczone do suchych nawierzchni, bezpieczne na mokrych

Dla zapewnienia kontroli na suchej nawierzchni, wzór bieżnika składa się ze dużych, sztywnych klocków zewnętrznych z trójwymiarowym połączeniem między barkiem a sąsiednim żebrem – zapewnia to dobre prowadzenie w zakrętach. Szeroka struktura żeber z rowkowaną krawędzią i falistym żebrem  centralnym gwarantuje zaś odpowiednią przyczepność i pewność podczas sportowych manewrów.

Adrenalin są przeznaczone głównie do jazdy na suchych nawierzchniach, zapewniają jednak bezpieczeństwo w mokrych warunkach. By to osiągnąć, firma Bridgestone zastosowała „pulsującą” technologię rowka i deflektora, która rozbija warstwę wody i odprowadza ją spod powierzchni opony, zwiększając odporność na aquaplaning.

Uzupełnieniem wysokich osiągów jest atrakcyjny wygląd asymetrycznego wzoru bieżnika oraz tłoczenia ściany bocznej. Potenza RE002 Adrenalin jest dostępny od stycznia 2012 roku w rozmiarach 15-18'', w seriach 60-40.
 

Dowiedz się więcej

Michelin Primacy 3 – 3 lata pracy, o 2 metry krótsze hamowanie
Michelin Primacy 3 – 3 lata pracy, o 2 metry krótsze hamowanie

Michelin wprowadza do oferty nową oponę Primacy 3. Jej projektowanie zajęło zespołowi złożonemu z 60 inżynierów ponad 3 lata. Konstruktorzy pracowali nad poprawą przyczepności, bez poświęcania innych parametrów, jak oszczędność i trwałość. Specjaliści Michelin współpracowali z naukowcami z Katedry Akcydentologii (nauka o wypadkach) z Uniwersytetu w Dreźnie, którzy, po zbadaniu przyczyn 20 tysięcy wypadków odnotowanych […]

Lepsza opona dzięki pomarańczy
Lepsza opona dzięki pomarańczy

Zużyta skórka pomarańczy to jeden z surowców wykorzystywanych do produkcji ekologicznych opon Yokohama z technologią BluEarth. Osiągają one niski poziom hałasu, są lżejsze od klasycznych i zapewniają niższe zużycie paliwa, ograniczają również straty ciśnienia. To wszystko przy wysokich osiągach i większych od konkurencji przebiegach. Sekret tkwi w pomarańczy Do produkcji opon z technologią BluEarth, która […]

Premiery Bridgestone na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu
Premiery Bridgestone na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu Bridgestone zaprezentuje swoje najnowsze produkty oraz rozwiązania technologiczne. Na swoim stoisku o powierzchni 430m², trzy osobne strefy stoiska pokazywać będą rozwój w kierunku ekologicznych, solidnych i futurystycznych opon. Główną atrakcja stoiska będzie znajdująca się na samym środku wystawy nowa opona flagowa Bridgestone – Ecopia EP001S (rozmiar 195/65R15), która w […]

Opona Bridgestone w całości wykonana z materiałów odnawialnych
Opona Bridgestone w całości wykonana z materiałów odnawialnych

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu 2012 Bridgestone zaprezentował koncepcyjną oponę wykonaną w technice „100% materiałów odnawialnych. Przedstawiona opona stanowi przykład zastosowania zaawansowanych technologii materiałowych w celu wypełnienia zobowiązania do wykorzystywania „100% odnawialnych materiałów” w produkcji opon od roku 2050. Opracowanie opony koncepcyjnej jest efektem wspólnego wysiłku i wykorzystania wielu zasobów, także tych związanych ze […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!