Międzynarodowy charakter konkursu YCM

, 11 lutego 2020, 12:52

Konkurs Young Car Mechanic to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń branżowych w Polsce, jak i pozostałych rynków, na których Inter Cars prowadzi swoją działalność. W tym roku do tego przedsięwzięcia dołączają kolejne kraje, których przedstawiciele powalczą o tytuł najlepszego młodego mechanika roku 2020. Łącznie jest już to 9 państw.

Tegoroczna edycja Young Car Mechanic to czwarta odsłona tego konkursu o charakterze międzynarodowym. Z każdym kolejnym rokiem do udziału w rywalizacji zgłasza się coraz większa liczba państw, których przedstawiciele walczyć mogą o tytuł najlepszego młodego mechanika, jak również cenne nagrody ufundowane przez partnerów całego przedsięwzięcia.Pierwsza edycja międzynarodowego konkursu organizowana w ramach programu Młode Kadry, odbyła się w 2017 roku.

Wtedy udział w nim wzięli reprezentanci Polski, Łotwy i Litwy. Wówczas najlepszy okazał się zawodnik tego ostatniego kraju, Kęstutis Mockus. W trakcie kolejnych lat przedstawiciele kolejnych państw dołączali do tego prestiżowego konkursu i próbowali mierzyć się z kolegami z innych krajów. Mocnym akcentem było zwycięstwo Polaka – Bartka Januszewskiego z Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku, którego do konkursu przygotowywał Krzysztof Czerech. W tym roku oprócz uczniów z Polski w konkursie udział wezmą zawodnicy z Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Węgier, Słowacji i Ukrainy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!