ZF ma zgodę na przejęcie WABCO

, 27 stycznia 2020, 9:07

Choć uzyskanie zgody urzędów antymonopolowych wydawało się tylko formalnością, procedury trwały kilka miesięcy. W końcu jednak przejęcie przez ZF Friedrichshafen AG koncernu WABCO zostało zatwierdzone i prawdopodobnie uda się je zrealizować w planowanym początkowo terminie.

Informację o zatwierdzeniu transakcji przez unijne oraz amerykańskie urzędy antymonopolowe podała agencja Reuters. Procedura trwała od marca 2019 r., gdyż – jak się okazało – swoje zastrzeżenia zgłosili Amerykanie. Uzależnili oni udzielenie zgody od sprzedaży firmy R.H. Sheppard, należącej do WABCO. W innym wypadku istniały poważne wątpliwości dotyczące zbyt silnej pozycji obu koncernów na rynku dostaw układów hamulcowych do pojazdów ciężkich w USA.

W związku z uzyskanymi pozwoleniami, transakcja nabycia WABCO przez ZF Friedrichschafen AG prawdopodobnie nastąpi zgodnie z planem w pierwszych miesiącach 2020 r. Jej wartość szacowana jest na 7 miliardów euro.

Więcej na temat transakcji, jej celu oraz warunków przeczytasz w osobnym artykule.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 28 stycznia 2020, 9:58 0 0

Z tego co słyszałem ZF przejął część TRW odpowiedzialną za produkcję hamulcy

Odpowiedz

Nick, 3 kwietnia 2020, 19:44 0 0

Tak, już w 2015 r.

Odpowiedz