Inter Cars w rankingu Rzeczpospolitej

, 23 stycznia 2020, 6:30

W rankingu przygotowanym przez Rzeczpospolitą „Lista 2000”, Inter Cars znalazł się na czterdziestej pozycji, co oznacza skok o 6 punktów w górę względem ostatniego roku.

Lista 2000 to zestawienie najprężniej działających polskich firm. Sporządzana jest ona na podstawie analizy rynku i działających na nim przedsiębiorstw pod względem miedzy innymi rentowności, dynamicznego rozwoju w sekcji eksportu, osiąganych zysków, płynności i innowacyjności inwestycyjnej oraz stabilności zatrudnienia.

Jesteśmy obecnie najsilniejszą spółką branży aftermarket na polskim rynku. Nieustannie inwestujemy zarówno w motoryzacyjny rynek wtórny jak i nowe modele biznesowe, z których dwa najbardziej  obiecujące to sprzedaż internetowa części wraz z serwisem i programem lojalnościowym dla warsztatów oraz logistyka 3PL. Nasze doświadczenie w tej kwestii pozwala nam świadczyć profesjonalną i szeroką usługę z zakresu przechowywania i dostarczania towarów naszych dostawców (producentów) na obszarze Europy – mówi Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars.

Rzeczpospolita podaje, że dwa tysiące największych polskich firm zakończyło 2018 r. z niemal 2,5 bln zł przychodów, czyli średni wzrost przychodów wyniósł 12 proc, co jest wynikiem lepszym niż rok wcześniej. Natomiast średnia rentowność netto, plasuje się na podobnym poziomie, co w roku ubiegłym.

Czujemy się silni na polskim rynku. Gwarantujemy najlepsze usługi, najlepszą dostępność i najlepsze pokrycie rynku. Oczywiście jesteśmy czujni i obserwujemy wszystkich naszych konkurentów, ulepszając ciągle nasze działania. Wyróżniamy się jednak tym, że nie ograniczamy się do prostej działalności eksportowej. Wierzymy w długoterminową, zrównoważoną działalność. Wprowadzamy model partnerów franczyzowych, którzy gwarantują z jednej strony profesjonalizm i dostępność kojarzącą się z olbrzymimi warsztatami a z drugiej są blisko klienta – dodaje Maciej Oleksowicz

Czterdzieste miejsce w rankingu 2000 najlepiej prosperujących firm w Polsce, nałożyło się z rokiem jubileuszowym dla Inter Cars. W 2020 roku bowiem firma będzie obchodziła 30-lecie swego istnienia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 2 lutego 2020, 14:17 2 0

...... nowe modele biznesowe, z których dwa najbardziej obiecujące to sprzedaż internetowa części... Słowem strategia na przyszłość to sklep w każdej wiosce i sprzedaż internetowa, aby w łańcuchu dostaw był tylko IC-DETALISTA, wykluczając wszystkich po drodze łącznie z warsztatami.

Odpowiedz