Nowa generacja prostowników Exide

, 3 lutego 2012, 13:57

Exide Technologies rozszerza swoją ofertę o linię nowoczesnych prostowników do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych o szerokim zastosowaniu.

Wygodne w użyciu i łatwe w obsłudze prostowniki Exide są całkowicie zautomatyzowane,  posiadają zaawansowany 5-fazowy tryb ładowania i umożliwiają ładowanie dostosowane do technologii wykonania i pojemności  akumulatora. Wbudowany kompensator temperatury ma zapewnić sprawne działanie prostowników nawet w skrajnych temperaturach a zintegrowane czujniki bezpieczeństwa, wykrywają nieprawidłowości w pracy akumulatora.

Prostownik Exide 12/7Utrzymywanie odpowiedniego poziomu naładowania akumulatora przedłuża jego trwałość i zapewnia prawidłowe działanie. Korzystanie z nowych prostowników Exide jest bardzo łatwe: wystarczy podłączyć je do kontaktu, następnie do akumulatora i wybrać tryb odpowiedni dla danej pojemności oraz technologii akumulatora. Kiedy akumulator się naładuje, na prostowniku zapali się zielona dioda” – wyjaśnia Krzysztof Najder – Specjalista ds. Obsługi Klienta EXIDE.

Prostowniki Exide mogą być używane do akumulatorów o pojemności od 1 Ah do maksimum 360 Ah. Posiadają szereg dodatkowych udogodnień, np. wbudowaną latarkę, ergonomiczne zaciski, czy przewód zwijany wokół prostownika.

Linia prostowników obejmuje 3 modele:
• EXIDE 12/4 przeznaczony do wszystkich typów akumulatorów o pojemności do maksimum 120 Ah.
• EXIDE 12/7 – prostownik o wysokiej mocy umożliwiający szybkie ładowanie akumulatorów do pojemności maksimum 180 Ah.
• EXIDE 12/15 – prostownik o wysokiej mocy przeznaczony do szybkiego ładowania akumulatorów o pojemności do maksimum 360 Ah.

Wszystkie modele wyposażone są w dodatkowe przewody do połączenia stałego. Posiadają funkcję ochrony przeciwiskrowej oraz zabezpieczenie na wypadek nieprawidłowego podłączenia i usterki akumulatora. Prostowniki Exide obsługiwane są jednym przyciskiem, a każde urządzenie posiada również pojemnik do przechowywania.

 

Dowiedz się więcej

Promocja akumulatorów Yuasa w Moto-Profilu
Promocja akumulatorów Yuasa w Moto-Profilu

W Moto-Profil rozpoczęła się promocja akumulatorów Yuasa. Kumulowany zakup produktów premiowany jest przedpłaconymi kartami płatniczymi Mastercard. Wartość karty przedpłaconej uzależniona jest od osiągniętego progu zakupów netto: 5 000 zł – karta o wartości 225 zł 10 000 zł – karta o wartości500 zł 15 000 zł – karta o wartości 900 zł   Promocja trwa od […]

Nowoczesne prostowniki w warsztacie
Nowoczesne prostowniki w warsztacie

Od akumulatora zależy prawidłowa praca urządzeń elektrycznych i elektronicznych, których w nowoczesnych pojazdach jest coraz więcej. Oferowane dzisiaj akumulatory nie zawsze współpracują z prostownikami starego typu, a niektórych z nich w ogóle nie można nimi ładować. To samo tyczy się elektroniki pracującej w samochodzie, która może zostać uszkodzona w momencie kiedy do instalacji auta zostaje […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 9 lutego 2012, 7:08 0 0

Mam prostownik rozruchowy FOSa z 1979roku, nic go nie zastąpi... Producenci powinni cofnąć się w rozwoju i wrócić do dobrych technologii, i absolutnie nie twierdze, że EXIDE jest złe, tak tylko mi się nasunęło....

Odpowiedz

Anonim, 9 lutego 2012, 7:52 0 0

Kolega zrobił mi prostownik z transformatora od starego telewizora (RUBIN) jest niesamowity mam już go 3 lat nic się nie popsuło ma regulowany prąd ładowana kosztował mnie jedyne 100zł

Odpowiedz

Anonim, 9 lutego 2012, 9:00 0 0

Sam zrobiłem prostownik o prądzie do 60A i służy mi już 15 lat i na pewno takie coś elektronicznego nie zastąpi go. Myślę że taki Exide może byś dobry dla mieszkających w bloku lub innych potrzebujących profilaktycznie doładować akumulator a nie do warsztatu!! Wydawało mi się że wszystkie te publikacje są skierowane do warsztatów a nie majsterkowiczów !??

Odpowiedz

Anonim, 9 lutego 2012, 9:22 0 0

przemyślany sposób ładowania akumulatora,a w szczególności nieprzekraczanie maksymalnego napięcia to warunek trwałości akumulatora ,szczególnie aku.o tych ,,nowoczesnych ,,konstrukcjach np.ca-ca.Transformatorowe ładowarki są super,tylko trzeba zrobić jakiś ogranicznik napięcia ładowania.

Odpowiedz

Anonim, 2 marca 2014, 3:17 0 0

EXIDE PRZE REKLAMOWANE TAKIE MALE NIE MA TO JAK PORZADNY PROSTOWNIK AUTOMATYCZNY DO WSZYSTKICH AKUMULATOROW A EXIDE MALE SZAJS NIE POLECAM

Odpowiedz