TMD Friction walczy z podróbkami

, 18 grudnia 2019, 11:49

Opakowania produktów Textar do samochodów osobowych wyposażone są teraz w nową plombę PROriginal, która skutecznie zabezpiecza klientów przed podróbkami. Już wkrótce wszystkie opakowania z produktami Textar będą oznakowane taką plombą.

Plomba PROriginal umieszczona jest na pudełku w taki sposób, żeby wyjąć produkt, należy ją zerwać. Dodatkowo, na tylnej stronie plomby znajduje się kod QR oraz kod alfanumeryczny. Obydwa kody w sposób unikalny są powiązane z produktem i pozwalają sprawdzić jego oryginalność. Są dwie możliwości zweryfikowania autentyczności produktu: zeskanowanie kodu QR korzystając z bezpłatnej aplikacji Textar Brakebook albo innego skanera kodów QR, lub wpisanie kodu alfanumerycznego na stronie fightingthefakes.com.

W odpowiedzi pojawia się jeden z trzech komunikatów:

  • Zakupiony produkt Textar jest oryginalny.
  • Ten kod był już użyty. Prosimy o kontakt w przypadku, gdy pudełko nie było otwierane.
  • Uwaga! Podany kod nie jest poprawny.

W przypadku, gdy kod był już użyty lub gdy pojawia się informacja, że nie jest prawidłowy, należy niezwłocznie skontaktować się z firmą TMD Friction, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że produkt jest podróbką. Należy skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej lub z infolinii +49 (0)2171 7032397.

Podróbki to ogromne zagrożenie dla przemysłu motoryzacyjnego. Podrobione części często zawierają zakazane i szkodliwe materiały, jak na przykład azbest. Nie zapewniają takich samych parametrów hamowania czy komfortu jazdy jak oryginalne klocki hamulcowe. A to może łatwo prowadzić do tragedii na drodze – mówi Marco Loth, Wiceprezes ds. Zarządzania Kategoriami Produktów i Technologii w TMD Friction.

Zawsze doradzamy kierowcom, żeby nigdy nie oszczędzali na jakości produktu i żeby korzystali wyłącznie z usług zaufanego warsztatu samochodowego. Jedynie w ten sposób można mieć 100% pewności, że klocki hamulcowe zadziałają prawidłowo w każdej sytuacji – dodaje Marco Loth.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!