Castrol rozszerza współpracę z Volvo

, 23 stycznia 2012, 12:05

Castrol przedłużył do 2016 roku współpracę z Volvo w zakresie środków smarnych i sponsoringu sportów samochodowych. W ramach umowy Castrol zwiększy zaangażowanie w szwedzkie mistrzostwa samochodów turystycznych (STCC) i w światową serię wyścigów (WTCC), wspierając startujące tam auta marki Volvo.

Dolewanie oleju CastolWspółpraca Castrol i Volvo trwa już 10 lat. Firmy wspólnie udoskonalają środki smarne i opracowują nowoczesne rozwiązania technologiczne. Produkty marki Castrol są stosowane w silnikach, skrzyniach biegów, układach hamulcowych oraz chłodniczych wszystkich nowych pojazdów Volvo. Olej Castrol EDGE Professional A5 0W-30 to jedyny rekomendowany przez szwedzkiego producenta, o czym można przeczytać na korkach wlewu oleju każdego nowego Volvo.

„Polscy konsumenci mogą mieć pewność, że wszystkie nowe auta marki Volvo zostały zalane wytrzymałym i zaawansowanym technologicznie olejem, zapewniającym maksymalną ochronę silnika przy jednoczesnej oszczędności zużycia paliwa” – mówi Magdalena Vielhaber, w Castrol odpowiedzialna za współpracę z autoryzowanymi stacjami obsługi. „Naszym klientom proponujemy nowoczesny olej Castrol EDGE Professional z adaptacyjną technologią FST™, podwójną filtracją i fluorescencyjnym zabarwieniem” – dodaje.

Oleje tworzone w ramach współpracy obu firm są dostosowane do nowoczesnych konstrukcji silników i opracowane specjalnie z myślą o wymogach technologicznych Volvo. Partnerzy kładą nacisk również na elementy związane z ekologią, jak: oszczędność paliwa, niska emisja spalin czy ogólnie pojęta czystość silników. Oprócz standardowych badań w laboratoriach, prowadzone są także testy drogowe na krótkich dystansach. 

Dowiedz się więcej

VEA – nowa rodzina silników Volvo
VEA – nowa rodzina silników Volvo

VEA (Volvo Engine Architecture) to nowa rodzina silników czterocylindrowych, która pojawi się w ofercie Volvo pod koniec 2013 roku. Obejmie ona zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesle. i-Art – rewolucja na miarę sondy Lambda? W jednostkach wysokoprężnych zastosowana zostanie technologia i-Art wpływająca na ograniczenie zużycia paliwa i podnosząca osiągi aut. Dzięki umieszczeniu oddzielnych czujników ciśnienia […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!