Technologie Delphi prezentowane na targach CES w Las Vegas

, 18 stycznia 2012, 10:46

Technologie służące zapewnieniu łączności, informacji, rozrywki i bezpieczeństwa – tak wyglądała ekspozycja firmy Delphi Automotive na targach elektroniki CES 2012
Firma przedstawiła produkty, które mają za zadanie połączyć kierowcę z wieloma aplikacjami, dostępnymi za pośrednictwem chmury, a także integrację systemu bezpieczeństwa. Jednym z prezentowanych rozwiązań był bezprzewodowy system ładowania.

Wnętrze pojazdu wyposażonego w system informacji i rozrywki DelphiPodczas tegorocznych targów CES, Delphi zaprezentowała integrację interfejsu użytkownika, technologie służące do zapewnienia informacji i rozrywki oraz bezpieczeństwa i łączności, wykorzystujące system MyFi™ w połączeniu z systemami bezpiecznego pojazdu.

„Delphi posiada wyjątkowe możliwości łączenia systemów, które dostarczają krytycznych interfejsów pomiędzy kierowcami a samochodami”, stwierdziła Kathy Winter, dyrektor ds. zaawansowanej inżynierii, oprogramowania i usług w dziale Delphi Electronics & Safety. „Poprzez strategiczne rozmieszczenie technologii w pojeździe, systemy komunikują się ze sobą, a my zwiększamy ich wartość w sposób wykładniczy. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie systemów do zintegrowania tych technologii w sposób intuicyjny i skoordynowany, uważamy, że klienci ocenią, że ich funkcjonalność jest najcenniejsza”.

Zaawansowane systemy pomocy kierowcy

Nawigacja 3DSystemy bezpieczeństwa zaprezentowane na targach CES to między innymi systemy monitorowania otoczenia samochodu, systemy ostrzegania przed kolizją, systemy wykrywania obecności pieszych na drodze oraz systemy ostrzegające przed opuszczeniem pasa ruchu.

Aktywne systemy bezpieczeństwa Delphi pomagają samochodom i kierowcom w uzyskaniu lepszego rozeznania w tym, co dzieje się wokół. Przeznaczone do monitorowania przodu, boków i tyłu samochodu, zostały one tak zaprojektowane, aby pomagały kierowcom uniknąć zderzenia i redukowały skutki wypadku w sytuacji, kiedy zderzenie jest nieuniknione.

Bezprzewodowy system ładowania

Inne produkty zaprezentowane na targach CES to między innymi system nawigacji, umożliwiający przedstawienie drogi w technologii 3D, tuner mobilnej telewizji, oraz bezprzewodowy system ładowania, umożliwiający stworzenie bezprzewodowego środowiska dla urządzeń elektronicznych, wykorzystywanych przez użytkowników w samochodach. System bezprzewodowego ładowania firmy Delphi [Delphi Wireless Device Charging System] umożliwia zasilanie urządzeń z pewnej odległości bez konieczności precyzyjnego umieszczania ładowanego urządzenia w ładowarce. To pozwala na wyeliminowanie bałaganu i mniejsze rozproszenie uwagi kierowcy, wynikające z konieczności posługiwania się dużą liczbą przewodów.

 

Dowiedz się więcej

RACam nagrodzony za innowacyjność
RACam nagrodzony za innowacyjność

RACam to zintegrowany radar, system kamer i czujników, którego zadaniem jest wspomaganie kierowcy i zwiększenie bezpieczeństwa. W uznaniu dla urządzenia Delphi, międzynarodowe jury złożone z 80 dziennikarzy z 20 krajów, przyznało Specjalną Nagrodę Jury w Międzynarodowym Konkursie na Innowacyjne Rozwiązania w Przemyśle Samochodowym 2011 podczas odbywających się niedawno targów Equip Auto w Paryżu. Korzyści ze […]

Bosch wprowadza ESP plus dziewiątej generacji
Bosch wprowadza ESP plus dziewiątej generacji

Układ ESP plus dziewiątej generacji, dzięki modułowej budowie, daje producentom samochodów między innymi możliwość realizacji układu adaptacyjnej kontroli prędkości i odległości z funkcją Stop&Go. Bosch przyłożył dużą wagę do uniwersalności kolejnej wersji systemu. Dzięki modułowej budowie samego układu oraz jego oprogramowania, na bazie jednej konstrukcji można w prosty sposób zrealizować różne warianty systemu. Wersja podstawowa […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!