Alternatywa dla czyściw papierowych

, 17 stycznia 2012, 11:59

Oprócz jednorazowych czyściw, które łatwo się rwą i nie usuwają całkowicie olei i tłuszczy, generujących odpady, na rynku dostępne są trwałe czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku. Firma Mewa ma w swojej ofercie cztery rodzaje czyściwa, w zależności od zastosowania.

czyściwa tekstylneCzyściwa tekstylne absorbują ciecz w ilości równej dwuipółkrotnej wagi czyściwa. Produkty Mewatex oferowane są w różnych grubościach, w zależności od ich zastosowania – od trwałych i charakteryzujących się dużą zdolnością wchłaniania cieczy, przeznaczonych do usuwania dużych zanieczyszczeń, po delikatne czyściwa do pielęgnacji wrażliwych powierzchni.

Mewa oferuje cztery rodzaje czyściwa:

  • Mewatex – trwałe czyściwo odpowiednie wszędzie tam, gdzie trzeba usunąć zanieczyszczenia spowodowane olejami, farbą, rozpuszczalnikami lub tłuszczami.
  • Mewatex Plus to czyściwo przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń powstałych na delikatnych powierzchniach.
  • Mewatex Ultra przeznaczone jest do delikatnego czyszczenia i polerowania wrażliwych powierzchni.
  • Mewa Protex służy zaś do czyszczenia nadzwyczaj delikatnych wyrobów.


Jedno czyściwo może być wykorzystane niemal 50 razy. W skali europejskiej pozwala to rocznie znaczne zredukować ilości niebezpiecznych i uciążliwych odpadów. Mewa oferuje swoim klientom rozbudowaną sieć zaopatrzenia i logistykę.

Więcej informacji na www.mewa-service.pl

Firma Mewa od ponad stu lat oferuje czyściwo wielokrotnego użytku do zastosowań przemysłowych, w ramach kompleksowej usługi polegającej na przygotowaniu odpowiedniego czyściwa, odbieraniu zużytego czyściwa, jego praniu i ponownym dostarczeniu klientowi już czystego czyściwa.  4100 pracowników obsługuje ponad 154 000 klientów.

Dowiedz się więcej

Praktyczne i ekologiczne nowości w CWS-boco
Praktyczne i ekologiczne nowości w CWS-boco

Firma CWS-boco Polska wprowadziła do swojej oferty tekstylne czyściwa przemysłowe oraz maty pochłaniające olej wielokrotnego użytku. Spełnienie wymogów ustawy o odpadach z 27 kwietnia 2001 r. możliwe są dzięki systemowi regularnych dostaw i wymiany na czyste. Użytkownicy tego rozwiązania nie wytwarzają w ten sposób odpadów oraz chronią środowisko unikając produktów jednorazowych. Wszystkie czyściwa dostarczane są […]

Praktyczne i ekologiczne czyściwa
Praktyczne i ekologiczne czyściwa

Firma Mewa zorganizowała konferencję prasową, podczas której przedstawiła rozwiązanie problemu jednorazowych czyściw, będących istną bombą ekologiczną. Tekstylia tej firmy, po zabrudzeniu u klienta są transportowane w hermetycznych pojemnikach SaCon do jednego z 42 zakładów firmy na świecie. Tam czyści się je z wszelkiego rodzaju zabrudzeń i szkodliwych substancji, by następnie znów przetransportować je do klientów. […]

Konkurs Nissens
Konkurs Nissens

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie firmy Nissens. Trzech szczęśliwców stanie się posiadaczami iPodów oraz gadżetów. Aby zdobyć jeden z trzech zestawów nagród, składających się z odtwarzacza Apple iPod Shuffle 6gen 2GB oraz gadżetów Nissens (czapka baseballówka, smycz, długopis, podkładka pod mysz z USB), należy jak najdokładniej odpowiedzieć na poniższe pytania. Pytania konkursowe 1. Do […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!